Jazz Pesulad Cupil selgusid veerandfinalistid

Tartu Rannakeskuses tehti laupäeval algust Grand Prix´ sarjaga, kui toimus Jazz Pesulad Cup. Täna peeti kvalifikatsiooni- ning põhiturniiri kohtumised ja pühapäeval jätkatakse veerandfinaalidega. Pühapäeval tehakse Tartus esimeste mängudega algust kell 10.00. Otsustavad mängud on nähtavad ka Postimehe vahendusel.

Vaata avapäeva galeriid!

Meeste hulgas asusid nelja põhiturniiri piletit püüdma 12 paari ja naistest võistlesid kolmele vabale kohale 9 paari.

Meestest läbisid kvalifikatsioonisõela paarid Jaan Rebel – Cris-Carlis Lepp, Mihkel Nuut – Karl Maidle ning kaks Läti paari paari Markuss Graudinš – Sandris Andrejevs. Naiste turniiril võitlesid endale koha põhitabelis välja Katariina Vengerfeldt – Ingrid Kiisk, Karolina Kibbermann – Ave Kuusk ning Annemar Neiland – Merike Errit.

Meeste alagrupiturniirilt edenesid C- ja A-alagrupist otse veerandfinaali ootuspäraselt Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov ning Kaur Erik Kais – Rasmus Meius. B-alagrupist väljusid parimas positsioonis lõunanaabrid Arturs Rinkevic – Ardis Daniels Bedritis. Mart Tiisaare puudumisel treener Indrek Verroga koos mänginud Kusti Nõlvak pidi leppima alagrupis viimase ehk neljanda kohaga. D-alagrupp pakkus aga jälgijatele mõningase üllatusmomendi – selle võitsid nimelt Rebel – Lepp, kes alustasid päeva esimesest kvalifikatsiooniringist. Neil õnnestus edestada kogenud paare nagu Argo Arak – Andres Leismann ja Siim Ennemuist – Kaarel Pomerants. Tugevalt esinenud mehed ei osanud ka ise seda ette näha. “Meie eesmärk oli pigem põhiturniirile pääseda. See, et alagrupi võitsime oli päris suur üllatus meie jaoks,” tõdes Rebel.

Kaheksandikfinaalides sündis teine suurem üllatus, kui Karl Jaani – Karl Rinaldo suutsid geimidega 2:0 alistada eelmisel hooajal mitmel korral poolfinaali jõudnud paari Urmas Piigi – Sander Steinbergi. Ülejäänud vastasseisudes alistasid Kaspar Pomerants – Rauno Tamme duo Arak – Leismanni ning Steven Kabanen – Siim Tammearu pidid alla vanduma Läti paarile Kristaps Punculis – Arnis Relins. Kolmanda Läti paarina edenes kaheksa hulka Olivers Bulgacs – Davis Teteris, kes pidid selleks üle mängima Nuut – Maidle.

Homsete mängude eel ennustasid kogenud mehed Argo Arak ja Karl Jaani, et finaalis võiks näha Eesti-Läti maavõistlust. Samas kindlat favoriiti võidule välja ei pakutud – “Tahaks, et Lõhmus – Korotkov selle võidu ikka koju jätaks,” soovis Jaani. “Nojah, eks pigem selline fifty-fifty. Ei saa muidugi ka unustada Karle!” lisas kergelt naljatades Arak.

Veerandfinaali pääses meeste arvestuses seega lõpuks viis Eesti ja neli Läti paari. Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov kohtuvad seal lätlaste Kristaps Punculise – Arnis Relinsiga. Rasmus Meiuse ja Kaur Erik Kaisi vastaseks on Karl Jaani ja Karl Rinaldo. Cris-Carlis Lepp ja Jaan Rebel mängivad poolfinaali pääsu nimel lätlaste Olivers Bulgacsi – Davis Teterisega ning Kaspar Pomerants ja Rauno Tamme kohtuvad Läti paariga Artus Rinkevic – Ardis Daniels Bedritis.

Meeste veerandfinaalid:

Lõhmus-Korotkov vs Punculis-Reilins
Kais-Meius vs Jaani-Rinaldo
Rebel-Lepp vs Bulgacs-Teteris
Rinkevics-Bedritis vs Pomerants-Tamme

Naistest tagasid koha veernadfinaalis mõlemad Eesti tugevamad paarid. Liisa Soomets ja Heleene Hollas mängivad Maria Säästla – Annalisa Malsiga ning Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov jahivad kohta poolfinaalis Marie Pohlaku – Mari Loormani vastu. Ülejäänud kahes veerandfinaalis kohtuvad Merilyn Jõearu ja Maret Kuuse – Liina Kais ja Kadi Kalm ning Läti duo Luize Skrastina – Marta Ozolina ja Laura-Liisa Maiste – Liisa Lotta Jürgenson.

Naiste võistlusel suuri üllatusi ei sündinud – valitsevad Eesti meistrid Hollas – Soomets võitsid A-alagrupi. B-alagrupis troonisid pikalt koos mänginud Pohlak-Loorman ning D-alagrupi võiduga kindlustasid veerandfinaalkoha mullused Eesti meistrivõistluste pronksmedalistid Jõearu Kuuse. C-alagrupis kuulus kindel esikoht Läti paarile Skrastina – Ozolina. Alagrupifaasis tegid oma elu keerulisemaks Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov, kes kaotasid avamängu geimiega 1:2 paarile Maiste – Jürgenson. Kaotus tähendas, et edasipääsuks tuli võita duot Peetmaa – Lellsaar, millega ka hakkama saadi.

Kaheksandikfinaalis alistasid oma mängu paremini käima saanud Pikk – Kure-Pohhomov gemidega 2:0 paari Vengerfeldt – Kiisk. Pärast mängu tunnistas Kure-Pohhomov, et päeva alguses mõjutasid neid enda peale pandud pinged: “Mõtlesime, et nüüd oleme trenni teinud, siis on vaja teistele ka näidata seda. Eks vaimne pool hakkas mõjutama, seda eriti esimeses geimis.”

Maiste – Jürgenson alistasid sama tulemusega duo Leiten – Vink. Ülejäänud kahes duellis läks vaja ka otsustavat kolmandat geimi, kui kvalifikatsioonist alustanud Kibbermann-Kuusk pidid alla vanduma kogenud duole Kais – Kalm. Kolmandas geimis suutsid oma paremuse maksma panna ka Säästla – Mals, kelle vastasteks olid Tšhuhnenkova – Tšhuhnenkova.

Naiste veerandfinaalid:

Hollas-Soomets vs Säästla-Mals
Jõearu-Kuuse vs Kais-Kalm
Skrastina-Ozolina vs Maiste-Jürgenson
Pohlak-Loorman vs Pikk- Kure-Pohhomov

Vaata tulemusi.

Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov rääkisid turniiri raskest algusest ja sellest, millises vormis nad on ning kuidas esimene rannavolle-aasta möödunud on.

Karl Jaani (mängis koos Karl Rinaldoga) ja Ago Arak (mängis koos Andres Leismanniga) võtsid avapäeva kokku.