Jazz Pesulad Cup tõotab põnevaid poolfinaale, otsepilti vahendab Postimees

Kiirkasiino 2022. aasta rannavolle suvetuuri teisel etapil, Jazz Pesulad Cupil Tartus mängivad poolfinaalides Liisa-Lotta Jürgenson – Eva Liisa Kuivonen, leedulannad Rugile Grudzinskaite – Monika Salkute, Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene, Heleene Hollas – Liisa Soomets ja Karl Jaani – Märt Tammearu, Dmitri Korotkov – Jaan Rebel, Urmas Piik – Siim Ennemuist ja Kaur Erik Kais – Rasmus Meius.

Pühapäevastest mängudest näeb otseülekannet Postimehe portaalis.

Laupäevane mängupäev algas Tartus Raekoja platsil ja Rannakeskuses nii meestel kui naistel alagrupiturniiridega. Esikohad meeste alagruppides tagasid koha veerandfinaalides Rakvere Škoda Cupi võitjatele Urmas Piigile – Siim Ennemuistile, möödunud nädalavahetusel teiseks jäänud Dmitri Korotkovile – Jaan Rebelile, äsja U-22 EM-il võistelnud Kaur Erik Kaisile – Rasmus Meiusele ja  Karl Jaanile – Märt Tammearule. Vahemänguga jõudsid kaheksa parema sekka ka Kaspar Pomerants – Rauno Tamme, Jan Stog – Sander Pärna, Karl Maidle – Mihkel Nuut ja Siim Rantanen – Sander Talistu.

Naiste seas pääsesid otse veerandfinaali favoriidid Heleene Hollas – Liisa Soomets, sarnaselt Kaisile ja Meiusele tänavusel U-22 EM-il Eestit esindanud Liisa-Lotta Jürgenson – Eva Liisa Kuivonen, leedulannad Rugile Grudzinskaite – Monika Salkute ning Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene. Lisamänguga teenisid koha veerandfinaalis ka Rakveres kolmandana lõpetanud Annemar Neiland – Merike Errit, Hanna Pajula – Kristi Nõlvak, Gerli Gull – Janne Järvalt ja Rakvere etapi teise koha omanikud Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste konkurentsist lülitanud Maria Säästla – Annaliisa Mals.

Meeste esimeses veerandfinaalis kohtusid Korotkov – Rebel ja Pomerants – Tamme ning võitjana väljusid tulemusega 2:0 (21:14; 21:17) esimesed. Teises neljandikfinaalis panid paremuse maksma Jaani ja Tammearu, kes alistasid kindlalt 2:0 (21:9, 21:15) Stogi ja Pärna. Kolmandas veerandfinaalis heitlesid koha eest poolfinaalis Kais – Meius ja Nuut – Maidle, homsesse mängupäeva jõudsid 2:1 (24:26, 21:19, 15:10) võiduga Kais ja Meius. Viimase paarina jõudis nelja parema sekka Piik – Ennemuist, alistades 2:0 (21:13, 21:14) esimese etapi neljandad mehed Rantaneni ja Talistu.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naiste veerandfinaalidest edenesid esimesena esinelikusse Jürgenson ja Kuivonen kindla 2:0 (21:18, 21:11) võiduga Neiland – Erriti üle, poolfinaali jõudsid 2:0 võitudega ka mõlemad Leedu esindused Grudzinskaite – Salkute ja Frelik – Oganauskiene, kes olid paremad vastavalt Pajula – Nõlvakust (29:27; 21:11) ja Gull – Järvaltist (21:16, 21:13). Naiste viimases veerandfinaalis võttis oma Eesti esipaar Hollas – Soomets, kes lõpetas 2:0 (21:14, 21:10) võiduga Säästla ja Malsi turniiri.

Vaata kõiki naiste tulemusi.

Pühapäevane mängupäev algab kell 10 naiste poolfinaalidega. Esimeses poolfinaalis püüavad kohta finaalis Kuivonen – Jürgenson ja Grudzinskaite – Salkute, kell 10.45 on võistlustules Hollas – Soomets ja Frelik – Oganauskiene.

Kell 11.30 kohtuvad meeste esimeses poolfinaalis Jaani – Tammearu ja Korotkov – Rebel, 45 minutit hiljem püüavad teise järjestikusesse finaali jõuda Piik – Ennemuist, kellel on vastas Kais – Meius.