Hooaja punktirekordi püstitanud Merili Kõrvel vedas Rae Spordikool/Viastoni esimese võiduni

Pühapäeval läksid naiste Meistriliigas vastamisi seni võiduta TBD-Biodiscovery Tartu ja Rae Spordikool/Viaston, kes enne tänast olid kaotanud kolm mängu. Võitja selgitamiseks läks vaja nelja geimi.

Kodusaalis mänginud TBD-Biodiscovery Tartu kallutas enda kasuks tasavägise teise geimi, kuid ülejäänud kolmes jäädi külla sõitnud Rae Spordikool/Viastonile alla. Meistriliiga hooaja punktirekordi püstitanud Merili Kõrvel panustas külaliste 3:1 (14, -23, 18, 14) võitu koguni 30 punkti, millest 28 tulid rünnakul, üks blokis ja üks pallingul. Kõrveli rünnakuefektiivsuseks kujunes 51% ja kasuteguriks +18. Hanna Pajula assisteeris 17 ja Maria Säästla 13 punktiga. Koduvõistkonna parimaks osutus 14 puntki kogunud Helerin Hansman, Lisette Pihor lisas tartlannadele 10 punkti.

Kui võitjad jäid võistkonanna 32-ga plussi, siis Tartu võistkonna sama näitaja oli +9. Rünnakuid lahendasid külalised 45-protsendiliselt ja kaotajad 26-protsendiliselt. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Võidu- ja punktiarve avanud Rae Spordikool/Viaston hoiab kolme punktiga turniiritabelis viiendat kohta, nelja mängu järel võiduta jätkav TBD-Biodiscovery Tartu on ühe punktiga kuues.