Heas hoos Pärnu võitis kolmanda mängu järjest ja pääses Eesti meistrivõistluste finaali

Täna sai selgeks Eesti meistrivõistluste teine finalist, kui Pärnu Võrkpalliklubi alistas poolfinaalseeria viienas kohtumises TalTechi 3:1 (25:17, 25:20, 21:25, 25:20)

Finaalis ootab Pärnut ees tiitlikaitsja Tartu Bigbank.

STATISTIKAT: Pärnu edukaim oli rünnakul 15 punktiga (+9) Markus Uuskari, 13 punkti (+12) lisas Bohdan Mazenoko ja 12 punkti (+4) Toms Švans. TalTechile tõi Matej Šmidl 16 (+2), Kevin Saar 12 (+2) ja Rasmus Meius 11 (+4) punkti.

Pärnu vastuvõtt oli 62%, rünnak 46%, blokiga saadi 8 ja serviga 4 punkti (eksiti 16 pallingul). TalTechi vastuvõtt oli 41%, rünnak 42%, blokiga saadi 7 ja serviga 6 punkti (17 viga).

Otsustavatel hetkedel Pärnu meeskonna rünnakuid juhtinud sidemängija Richard Voogel kinnitas, et enesekindlus oli kõrge ka ärevatel hetkedel ja ka finaalis Tartu vastu võib neilt oodata head esitust.

Richard Voogeli intervjuu:

Pärnu peatreener Avo Keel lisas, et tuju on hea ja ka finaali minnakse täiega mängima. Kui Keel oli mängu eel öelnud, et tahaks rohkem näha tempomeeste rünnakuid, siis nii ka läks. “Täna sided ja tempod leidsid teineteist ilusti, ei olnud viga. Švans vist 17 korda ründas ja Mazenko 13 ja numbrid (õnnestumise protsent) olid ka ilusad, ei saa nuriseda,” kommenteeris ta.

Viimase geimi keskel tegi Keel sidemängijate vahetuse ja tõi brasiillase Jo Mauricio da Silva Neto asemel platsile Richard Voogeli, kes meeskonna võiduka lõpuni juhtis. Sama juhtus ka eelmises kohtumises. “Jo kuskilt maalt hakkab ära väsima ja hakkab natuke kõikuma tema mäng. Tõste kvaliteet langeb ja ründajatel on raske, sama oli eelmises mängus. Viib küll vahepeal ründaja ühese bloki peale, aga tõste täpsus hakkab kannatama kuskilt maalt. Ja Richard pidas vastu ilusti, paar korda keesin ise üle tema mingite otsuste peale, aga hiljem sain aru, et tal ei olnudki võimalust muid lahendusi leida. Tip-top esitus temalt mõlemas mängus,” sõnas juhendaja ja kinnitas, et kogu meeskonna tujul pole viga.

“Ei näe põhjust kurvastada. Püüame nüüd taastuda sellest seeriast ja hakkame Tartut jälle meelde tuletama. Nendega mängisime viimati kaua aega tagasi. Väga narr oleks öelda, et me ei näe endal ühtegi varianti seal seerias, läheme seda finaali mängima nii hästi kui me oskame. Minu ülesanne ja ka mängijate ülesanne individuaalselt on viia end sellisesse seisu, et oleks palju võitlust. Samas ei tohiks see võitluslik seis meis pingeid tekitada.”

TalTechi meeskonna sidemängija Martti Keel ei osanud meeskonna kolmele järjestikusele kaotusele ühest põhjust anda. “Pärnu mingeid asju korrigeeris ja mingid asjad hakkasid neil paremini õnnestuma selles seerias. Meie seevastu mingites kohtades andsime liiga palju järgi. Kuidagi ei ole tundnud, et meie mäng selles seerias väga voolav oleks olnud. Isegi need kohtumised, mille me võitsime, pole me võistkonnaga siin kõige paremat võrkpalli näidanud ja asjad ei ole hästi jooksma hakanud,” sõnas Keel.

TalTechi algkoosseis: Martti Keel, Matej Šmidl, Kevin Saar, Rauno Tamme, Sten Perillus, Jan Markus Üprus, libero Cris Karlis Lepp.

Pärnu algkoosseis: Jo Mauricio da Silva Neto, Markus Uuskari, Boris Žukov, Gabriel Cavalcante, Toms Švans, Bohdan Mazenko, libero Silver Maar.

Mängu algus oli tasavägine, Tamme autirünnaku järel pääsesid külalised ette 13:10 ja Janis Sirelpuu kasutas mõtlemisaega. Seejärel võeti Šmidl blokiga kinni ning Žukovi rünnak käristas vahe 15:10-le, uuesti time-out TalTechile. 18:12 seisul vahetas Aleksander Eerma Keele välja, avavaatus läks Pärnule tulemusega 25:17.

Teise geimi alguses pääsesid Avo Keele hoolealused blokipunkti järel ette 8:5. TalTechi rünnakuid juhtis edasi Eerma, ülejäänud mängijad olid samad nagu algkoosseisus. TalTech jõudis 8:8 viigiseisuni, ent uuesti pääses Pärnu ette 11:8, vahepeal tuli Tamme asemel mängu Rasmus Meius. TalTech suutis uuesti vahe tagasi mängida, geimi lõpus olid aga taas kindlamad Pärnu mehed, võites sellegi vaatuse 25:20.

Kolmandas vaatuses võitles TalTech selg vastu seina olukorras nii nagu suutis ja läks 7:1 ette, sundides Avo Keelt mõtlemisaega kasutama. Pärnu jõudis kahe punkti kaugusele (10:8), kuid õige pea oli Tallinna klubi edu 13:9. Mazenko lükkas võrgu kohale põrganud palli TalTechi poolele, kahandades vahe minimaalseks – 14:13. Punkti kaugusele jõudis Pärnu veel mitmel korral, ent viigini mitte ja geim kuulus TalTechile tulemusega 25:21.

Neljas geim algas edukamalt suvepealinna meeskonnale, kes läks Saare eksimusest ette 6:2. Šmidli eksimus lõpetas mängu ühe pikema pallivahetuse Pärnu kasuks – 10:5. Pärnu 12:5 eduseisul tuli TalTechil mängu päästma Martti Keel ning Pärnu tegi sidemängijate vahetuse 14:10 eduseisul, mil sekkus Richard Voogel. Geimi lõpp oli ülimalt närviline, Cavalcante punase kaardi järel oli seis 17:15 Pärnule, ent ka järgmine punkt läks kodumeeskonnale. Seejärel eksis aga Šmidl servil ja Pärnu oli taas kahega peal – 18:16. TalTech jõudis veel punkti kaugusele, ent Švansi serviäss ja Mazenko rünnak käristasid vahe 22:18-le ja Pärnu võitis geimi 25:20. Mäng seega Pärnule 3:1 ja seeria võideti 3:2.

Pärnu kohtub juba sel pühapäeval toimuvas finaalseeria avamängus tiitlikaitsja Tartu Bigbankiga.