Galina Alferova, 70: tublist sportvõimlejast tunnustatud võrkpallitreeneriks

5. veebruaril 70 aasta juubelit tähistav tunnustatud Narva nooretreener Galina Alferova jätkab ka praegu oma lemmikalaga tegelemist.

Dušanbest pärit Alferova tegeles lapsepõlves ja noorukieas põhiliselt sportvõimlemisega, jõudes sellel alal välja isegi Tadžiki NSV koondisesse. Praeguse lemmikalaga tegi ta esmatutvust alles pärast oma tulevase abikaasa, toonase Tadžiki NSV naiste võrkpallikoondise juhendajaga Boriss Alferoviga kohtumist.

Eestisse kutsuti võrkpalliperekond Alferovid 80-ndate aastate alguses. Pärast Narvas toimunud Tadžiki NSV koondnaiskonna laagrit tegi toonane Kreenholmi spordikooli direktor nii Borissile kui ka Galinale ettepaneku tööd alustada Kirde-Eesti piirilinnas Narvas.

“Eestis oli juba siis kõik väga euroopalik, meile siin meeldis,” kõneleb Galina Alferova, lisades, et uude keskkonda ei olnud just kerge sisse elada ning leidus ka neid, kes uutele tulijatele kaikaid kodaratesse loopida proovisid.

Ent skeptiline suhtumine muutus, kui Narva tütarlapsed hakkasid Eesti noortevõistlustelt järjest rasvasemat medalisaaki lõikama. Tõeliseks tippaastaks oli Galina Alferova õpilastele 1994, kui 15-st C, B ja A klassi tiitlivõistlusest võitsid Narva tüdrukud lausa 14. Räägiti Narva võrgutüdrukute hegemooniast Eestis.

Galina Alferova sõnul oli tal omal ajal suurepärane koostöö Eesti rahvusnaiskonna varalahkunud peatreeneri Andres Skuiniga, kes edutas Narva tüdrukuid ka vabariigi noortekoondisesse ning kutsus ka Audentesesse õppima.

Samuti on ta saanud palju nõuandeid praeguselt Audentese tütarlaste pealikult Andrei Ojametsalt ning Tartu tütarlastetreeneritelt Margit Kööbilt ja Riina Kuuselt. Oma säravaimateks õpilasteks peab juubilar ise Anna Kajalinat, Polina ja Natalia Bratuhhinat, Žanna Kuznetsovat, Olga Tsõgankovat, Olga Pugatšovat, Lisa Severikovat, Ljudmilla Tšerenkovat ja Darja Kuzmitšovat.

Teeneka võrkpallitreeneri hing läheb eriti soojaks siis, kui endised õpilased temaga suhtlevad ja tehtu eest tänu avaldavad. Siiamaani jälgib ta pingsalt 205 cm pikkuse Anna Kajalina karjääri Itaalias, külastab võimalusel ta treeninguid ja ka viimase aastavahetuse veetis ta just oma kuulsaima kasvandiku seltsis.

Alferova sõnul on pikkade aastate jooksul muutunud lapsevanemate suhtumine treeningutesse. “Lapsed võivad praegu kõike teha, midagi neile öelda ei või,” on tal kahju tänapäevasest mentaliteedist.

Hoolimata väärikast vanusest jätkab Galina Alferova koostöös Viktoria Prussakovaga Narva tütarlaste treenimist.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: