Famila/Võru Võrkpalliklubi jõudis pika pausi järel karikavõistlustel poolfinaali

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus täna neljas poolfinalist, kui kahemängulises veerandfinaalseerias läksid teistkordselt vastamisi Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool. Sarnaselt avamängule jõudis võiduni Võru esindus.

Kui 18. oktoobril toimunud avakohtumises olid Võru võistkonna võidunumbrid 3:0, siis täna võeti kodusaalis 3:1 võit. Tänasest mängust edasipääsuks kaht geimivõitu vajanud Võru saavutas eesmärgi teise geimi lõpus, asudes kohtumist 2:0 juhtima. Seejärel jäi Raivo Jeenase juhitav Võru kolmandas geimis külalistele selgelt alla, kuid neljanda geimi paremusega jõuti 3:1 (25:22, 25:20, 16:25, 25:14) võiduni. Seega pääses Võru naiskond pika pausi järel Eesti karikavõistlustel poolfinaali, viimati mängiti nelja parema hulgas 2015. aastal.

Eliise Hollas ja Mari-Liis Graumann panustasid võitu 12 ning Salme Adeele Hollas 9 punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis 9 punkti kogunud Nora Lember. Merilyn Jõearu ja Maret Kuuse lisasid kaotajatele 8 punkti.

Kuigi Võru pallingu vastuvõtt oli 65%, siis rünnakuid suudeti lahendada vaid 27-protsendiliselt. Tallinna Ülikooli vastuvõtt oli 63% ja rünnakuefektiivsus 20%. Blokis oli tulemuslikum Tallinna naiskond, jäädes peale punktidega 4-3. Serviässasid kogunes võõrustajatele kuus ja külalistele üheksa.

Kahemängulises poolfinaalseerias läheb Famila/Võru Võrkpalliklubi vastamisi tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse`iga. Teisel tabelipoolel kohtuvad Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank.