EVF tutvustas koos Kert Toobaliga Haapsalu koolilastele võrkpalli ABC-d

Eesti Võrkpalli Liit jätkas koostöös Kultuurkapitaliga külaskäike Läänemaal. Eesti koondise endise sidemängija ja EVF-i spordidirektori Kert Toobali osavõtul külastati Haapsalu Algkooli, Haapsalu Põhikooli, Uuemõisa Algkooli ja Oru Põhikooli.

Nagu tavaks saanud, tõi EVF koolidele omalt poolt kingituseks võrkpalle, samuti anti õpetajatele üle Kert Toobali personaalse tervitusega võrkpalliõpikud. Treeningtunnid viis läbi kohalik noortetreener Meelis Nukki, kes on Läänemaa spordikoolis lapsi juhendanud 2019. aastast alates.

“Hea meel on tõdeda, et paljud poisid ja tüdrukud on tänaseks leidnud tee võrkpallitrenni ning saadud on ka esimesed võistluskogemused. Sellele on kindlasti kaasa aidanud Eesti Võrkpalli Liidu poolt korraldatud koolide külastused, kus läbi tippmängijate tutvustatakse noortele võrkpalli,” tunnustas Meelis Nukki alaliitu ning lisas, et loodetavasti süstisid ka seekordsed koolikülastused lastele võrkpallipisikut ja esimesed uued harrastajad leiavad peatselt tee treeningutele.

Võrkpallitundides õpetati Kert Toobali juhtimisel lastele ülalt- ja altsöödu tehnikat ning Toobal demonstreeris ka oma võimet ülaltsööduga kooli laed tolmust puhtaks pühkida. Tunnid lõppesid lisaks autogrammide jagamisele ka küsimuste esitamisega, kus lapsed said muuhulgas teada, et Kerdil kulus mängija aastatel keskmiselt 2-3 paari trennitosse hooajal ja et ta isiklikuks rekordiks on seitsme paari läbikulutamine.

Juba 8-aastaselt Türil Villi Vantsi võrkpallitrenni läinud Toobal rääkis lastele oma trennitee algusest, rõhutades, et oluline on kõigest hingest tahta ja mitte kunagi alla anda. “Ole sa pikk või lühike, kõige tähtsam on ka keerulistel hetkedel raskused ületada ja oma unistused ellu viia,” ütles ta ja pani lastele südamele, et vabal ajal kindlasti liikumist ei unustataks.

“Tahtmine on kõige alus,” rõhutas Toobal oma kogemustele toetudes. EVF-i koolikülaskäigud jätkuvad juba peatselt.

Uuemõisa Algkool
Uuemõisa Algkool
Oru Põhikool
Oru Põhikool
Haapsalu Algkool
Haapsalu Algkool
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: