EVF tõi võrkpallitreeningud Ida-Virumaa koolidesse

EVF-i korraldas koostöös Integratsiooni Sihtasutusega Narvas ja Kohtla-Järvel meeleoluka võrkpallipäeva, kus treener Igor Šakirovi juhtimisel jagati kohalikele lastele võrkpalliõpet.

Võrkpallipäevad Ida-Virumaal on osa EVF-i ja Integratsiooni Sihtasutuse ühisest projektist integreerida venekeelset elanikkonda Eesti ühise võrkpallipere liikmeks. Paljudele Narva ja Kohtla-Järve lastele oli kokkupuude võrkpalliga esmakordne ja uue sportmängu ABC võeti tänuga vastu.

Esimeseks kohtumispaigaks olnud Narva Keeltelütseümis osalesid kahes võrkpallitunnis nii 11. kui ka 8. klassi lapsed, kes said praegu Põltsamaa spordikoolis töötavalt Igor Šakirovilt juhtnööre ülalt- ja altsöödu ning pallingu õppimiseks.

Kohaliku kehalise kasvatuse õpetaja Oleg Pušini hinnangul oli see laste jaoks tänuväärt vaheldus argipäeva kehalise kasvatuse tundidele ja loodetavasti tekkis selle treeningtunni käigus ka tõsisem huvi võrkpalli vastu.

Kohtla-Järve Maleva põhikooli renoveeritud saalis olid EVF-i esindajate poolt läbi viidud treeningutundi jälgimas ka kohaliku linnavõimu esindajad ja teiste koolide kehalise kasvatuse õpetajad. Pärast laste võrkpalli algõpet toimus ka vestlusring treener Iogor Šakirovi ja kohalike õpetajate vahel.

Ida-Virumaa spordiliidu juhatuse liikme Kristiina Agu sõnul on võrkpall Kohtla-Järvel muutumas järjest populaarsemaks ja alates järgmisest hooajast on plaanis avada ka peatselt valmivas moodsas spordikompleksis võrkpallitreeningud. Hetkel tegeleb Ida-Virumaa spordiliit just hakkaja võrkpallitreeneri otsismisega, kes järgmisest sügisest Ida-Virumaa ühes suuremas linnas võrkpallitreeninguid vedama hakkab.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: