Eva Liisa Kuivoneni suurepärane serviseeria juhtis Audentese SG/Noortekoondise võiduni

Naiste Balti liiga tänane võistluspäev kujunes meie võistkondade jaoks edukaks, kui võiduni jõudsid mõlemad väljakul käinud Eesti esindused. Audentese SG/Noortekoondis tuli seejuures välja raskest seisust, Tallinna Ülikool/Kikas võitis kolmes geimis.

Kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondis leidis ennast Riia Võrkpallikool/LU vastu kahe geimi järel 0:2 kaotusseisust, kuid suutis kolmanda ja neljanda geimi 25:15 paremusega kohtumise otsustavasse geimi viia. Viiendas geimis tundus, et võõrustajad jäävad valusal moel võidust ilma, kui lätlannad asusid 10:7 juhtima. Seejärel tegi Riia võistkonna mängija Anželika Ivanova pallinguvea, mis saatis servijoone taha Eva Liisa Kuivoneni. Kohtumise lõpuks 27 (+16) punkti kogunud Kuivoneni serviseeria toel, mille sisse mahtus ka koguni neli ässa, kogus koduvõistkond kuus järjestikust punkti ja haaras omakorda 14:10 eduseisu. Lätlannad ennastsalgav pingutus tõi tabloole 14:14 viiginumbrid, kuid viimane sõna kuulus Audentese SG/Noortekoondisele, kes noppis 17:15 geimivõidu ja seega 3:2 (26:28, 16:25, 25:15, 25:15, 17:15) mänguvõidu.

Lisaks Kuivonenile tegi võitjate poolel silmapaistva esituse Nora Lember, kes kogus enda hooaja tipptulemuse – 25 punkti. Sonja Siimson tõi võõrustajatele 12 ja sarnaselt Kuivonenile viis ässa löönud Anu Talvar 10 punkti. 22 punktiga tõusis Riia võistkonna resultatiivseimaks Kristine Kramena. Audentese SG/Noortekoondis saab täna rahule jääda enda serviga, mille abil koguti 19 punkti, vigu kogunes seejuures 13. Lätlannade arvele märgiti kuus serviässa ja 12 viga. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Võistluspäeva avamängus võõrustas enne tänast tabelis viiendal kohal paiknenud Tallinna Ülikool/Kikas kaks kohta kõrgemal asunud Jonavos Aušrine-KKSCi. Kodupubliku rõõmuks võitis Tallinna võistkond selgelt nii esimese kui teise geimi ja kallutas enda kasuks tasavägise kolmanda geimi, mis tähendas 3:0 (25:17, 25:16, 27:25) võitu. Ühtlaselt esinenud koduvõistkonna ridades kogus Raili Hunt 14, Kätriin Põld 12, Merilin Paalo 11 ja Maren Mõrd 10 punkti. Sten Esna hoolealused näitasid suurepärast 73-protsendilist vastuvõttu ja lahendasid rünnakudi 37-protsendiliselt. Leedulannade vastuvõtt oli 51% ja rünnak 30%.

Tänase võiduga turniiritabelis kolmandaks tõusnud Tallinna Ülikool/Kikas on teeninud 20 punkti, seitsmendana jätkaval Audentese SG/Noortekoondisel on kirjas 14 punkti.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN