Euroopa liigaks valmistuvad Eesti istevõrkpallurid võitsid sõprusturniiri Norras

Euroopa liiga mängudeks valmistuvad Eesti istevõrkpallurid kontrollisid vormi sõprusturniiril Norras Stavangeris ja naasid võidukalt. 

Eesti mängis Stavangeris koosseisus Marek Piirimägi, Tarmo Lepik, Aigar Mätlik, Rene Hinrikus, Rait Metsaste ja kapten Margus Hoop.

Algselt pidi turniiril osalema kuus meeskonda: neli Norrast, üks Suurbritanniast ja üks Eestist, ent koroonaviiruse leviku tõttu osales lõpuks vaid üks Norra võistkond ja eestlased. Omavahel peeti kaks kohtumist, mis lõppesid mõlemad Eesti võiduga.

Esimese kohtumise võitsid eestlased tulemusega 3:2 (18:25, 25:21, 25:27, 25:17, 15:8), kuigi avageimis oldi hädas servi vastuvõtuga ja ka ärevus pärssis algul tegutsemist. Edasi hakkas mäng paremini jooksma ja eestlaste parem füüsis pääses maksvusele.

Rait Metsaste sõnas pärast võidukat avamängu: “Mäng algab vastuvõtust ning meie füüsis oli lõpus parem!”

Pärast tunniajast pausi peeti ka teine kohtumine sama vastasega ning kolmes geimis loovutati vastastele 23, 19 ja 21 punkti. Tasuks seega 3:0 võit ja turniiri esikoht.

Lisaks otsustati mängida veel kaks lisageimi, kus mängiti kahe meeskonna segavõistkondadega.

Eesti ja Norra võistkond.

Juba järgmisel nädalal osaleb Eesti koondis esmakordselt Euroopa liiga turniiril Prantsusmaal Lyonis toimuval võistlusel pronksiliigas. Eesti koondise vastasteks on Prantsusmaa ja Tšehhi ning mõlema võistkonnaga peetakse kaks mängu.

Eesti võistkonna koosseis Euroopa liigas: Margus Hoop, Marek Piirimägi, Tarmo Lepik, Rene Hinrikus, Ivan Smirnov, Emil Hiiesalu, Ott Jõesaar, Alar Õige. Peatreener on Meelis Stamm ning abitreeneri ja mänedžeri rolli täidab Laura Milk.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: