Et järelkasv oleks olemas: noorkohtunikele jagati koolitusel praktilisi teadmisi

Tallinnas Inglise Kolledži spordisaalis toimus teine noorkohtunike koolitus, tagamaks Eesti võrkpallikohtunikelele tasemel järelkasvu.

Koolituse eesmärgiks oli noortele võrkpallihuvilistele selgeks teha kohtunikutöö põhitõed ning anda neile seeläbi edaspidi võimalus vilistada Koolivõrkpalli võistlustel.

Kohtunike toimkonna liige ning koolituse läbiviija Marek Vitsur sõnas, et noorte seas on huvi kohtunikuameti vastu olemas ja noorkohtunike koolitus läks igati korda.

“Pühapäeva hommikul tuli saali koos isikliku vilega umbes 20 noort. Vaadati üle mängu alustamise protseduurid, loosimine, peamised vead, žestid, vile kasutamine. Koolituse lõpus tunnistasid kõik osalejad, et praktika oli väga asjalik ning sellest on koolivõrkpalli liigades tegutsemiseks palju abi. Osad noored saavad oma kohtunikuoskused proovile panna juba tuleval nädalavahetusel Riigiametnike võrkpalliturniiril,” kommenteeris Vitsur.

Kohtunike toimkonna suurem plaan on sarnaseid koolitusi tegema hakata ka kõikides maakondades, et kohtunike järelkasv oleks võrdselt tagatud üle Eesti.

Eelmisest noorkohtunike koolitusest oli juttu “Võrkpallijuttude” 8. saates:

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: