Esimesed istevõrkpalli Eesti meistrid selguvad Kuimetsas juba homme!

Eesti Võrkpalli Liidu ja Eesti Invaspordi Liidu korraldusel toimuvad laupäeval, 5. detsembril ajaloo esimesed Eesti istevõrkpalli meistrivõistlused.

Registreerunud on üheksa meeskonda, kaheksa naiskonda ja kuus segavõistkonda. Meistritiitleid tulevad jahtima juba kogenud istevõrkpalli mängijad – teiste seas Invictus Games´il pronksile tulnud Kaitseväe veteranid – aga ka Eesti saali- ja rannavõrkpalli tipud.

Nii näeb väljakul rahvusnaiskonna diagonaalründajat Kadi Kullerkannu, professionaalset rannavõrkpallurit Dmitri Korotkovi, Võru meistriliiganaiskonna mängijaid, mitmeid naiste ja meeste esiliiga võrkpallureid. Mitme võistkonnaga on osalemas ka legendaarne Stammide perekond.

Mängitakse neljal väljakul mees-, nais- (kolmikutes) ja segavõistkondade (kuuikutes) arvestuses. Võistluspäev algab kell 10.00.

Viimastel aastatel on istevõrkpall Eestis populaarsust kogunud, nüüd on jõutud esimeste meistrivõistlusteni. Seni on ala pildis olnud eelkõige tänu Eesti kaitseväe vigastatud veteranidele, kes on istevõrkpallis edukalt osalenud ülemaailmsel Invictus Games´il. Istevõrkpall pole vaid invasport, see mäng sobib kõigile – nii lastele kui täiskasvanutele, nii algajatele kui juba kogenud võrkpalliharrastajatele.

Istevõrkpalli harrastatakse Eestis alates 1984. aastast. Nõukogude Liidu meistrivõistlustel võideti mitmeid medaleid, samuti on korduvalt mängitud Euroopa meistrivõistlustel ning teenitud isegi paralümpiamängude pilet Barcelonasse, kus poliitilise olukorra muutumise tõttu jäi siiski käimata. 1997. aastal toimus Eestis EM-finaalturniir.

Üritusele panevad õla alla: Teras Beach, VeskiMati, Aura, Tradehouse, Rapla Vald, ATO Spordiklubi ja Kuimetsa Spordihoone.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: