Eesti tütarlaste U17 koondis avas võiduarve

Eesti tütarlaste U17 koondis avas Lätis Daugavpilsis toimuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel võiduarve, kui kolmandal võistluspäeval mängiti üle Gruusia.

Kahes esimeses geimis Eesti koondis Gruusia eakaaslastele võimalust ei jätnud, loovutades avageimis 13 ja teises 12 punkti. Kolmandas geimis said enda mängu käima ka vastased, kes vähendasid 25:18 geimivõiduga kaotusseisu minimaalseks. Neljandas geimis oli taaskord parem Eesti, kes saavutas 25:23 geimivõiduga 3:1 (25:13, 25:12, 18:25, 25:23) mänguvõidu.

Freia Liisa Palk panustas võitu 20 (+9), Mirjam Karoliine Kask 17 (+13), Anette Arak 13 (+11) ja Rebecca Pent 9 (+1) punkti. Kui servi vastuvõtul oli Eesti selgelt parem (positiivne vastuvõtt Eestil 43% ja Gruusial 21%), siis rünnakul olid võistkonnad sisuliselt võrdsed – Eesti lahendas rünnakuid 42- ja Gruusia 41-protsendiliselt. Blokipunkte kogusid mõlemad võistkonnad viis, serviässasid lõid võitjad 12 ja kaotajad 3. Seejuures lõi Freia Liisa Palk pooled Eesti koondise serviässadest.

Kahe kaotuse kõrvale esimese võidu teeninud Eesti hoiab kolme punktiga viiendat kohta, samuti kolm punkti kogunud Gruusia on neljas. Reedel kell 11 lähevad meie noored vastamisi kahest mängust maksimaalsed kuus punkti kogunud Ukrainaga.

6.-10. detsembril toimuval turniiril osalevad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Gruusia ja Ukraina. Kõik võistkonnad mängivad omavahel korra läbi, turniiri võitja tagab koha 2023. aasta U17 EM-finaalturniiril. Kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.