Eesti sai võõrsil Rootsilt kindla kaotuse

Eesti rahvusnaiskond läks Rootsis Lundis toimunud Euroopa Hõbeliiga mängus vastamisi Rootsiga ning pidi tunnistama vastase 3:0 (25:20, 25:20, 25:12) paremust.

STATISTIKA: Kertu Laak tõi Eesti kasuks 11 punkti (+5), olles ühtlasi ainus kahekohalise skoorini jõudnud mängija. Kristiine Miilen lisas 7 (-3) ja Eliise Hollas 6 punkti (+5). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 33-protsendiliselt, blokist saadi 3 punkti, servil löödi 3 ässa ja eksiti 12 pallingul. Eesti poolelt valiti mängu parimaks temporündaja Eliise Hollas.

Rootsile tõi Isabelle Haak 22 punkti (+15). Rootsi vastuvõtt oli 60%, rünnak 49%, blokist saadi 7 ja servilt 6 punkti (eksiti 12 pallingul).

Peatreener Alessandro Orefice tunnistas, et lootis nurgaründajatelt täna suuremat panust. “Me ei suutnud täna servijoone taga vastast piisavalt survestada, tugevad servijad ei suutnud head rütmi leida. Ja Rootsi mängis ka väga hea kohtumise. Aga kindlasti ootasin täna enamat nurgaründajatelt, ükskõik, kas tõste on kõrgem või madalam, peame olema julgemad ja agressiivsemad,” rääkis peatreener murekohtadest.

“Kuid vahetusest sekkunud Silvia Pertens tõi rünnakul värskust ja aitas ka vastuvõttu parandada, Eliise Hollaselt samuti suurepärane esitus. Esmakordselt algkoosseisu kuulunud Häli Vahula mänguga jään ka rahule, tõste kvaliteet oli hea, kuigi muidugi on veel palju tööd teha, eriti koostöös temporündajatega. Peame olema kannatlikud ja edasi töötama, et pikas plaanis edu saavutada,” lisas Orefice.

Eliise Hollase intervjuu:

Eesti on alagrupis nüüd ühe võidu ja nelja kaotusega neljandal kohal. Rootsi on nelja võiduga esikohal.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Eesti algkoosseis: Häli Vahula, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Nette Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Janelle Leenurm.

Tänane kohtumine oli esimene kord 17-aastase sidemängija Vahula jaoks Eesti eest algkoosseisus platsile tulla. Rootslannad said mängida puupüsti täis saalis kodupubliku toel ning haarasid blokipunkti ja Alexandra Lazici tagaliini rünnaku järel 14:10 eduseisu, Alessandro Orefice võttis mõtlemisaja. Haak käristas vahe neljapunktiliseks (16:11), ent Eesti jõudis punkti kaugusele (17:16). Viigiseisu enam siiski  tabloole manada ei suudetud, kuigi Laak tõi oma naiskonna veel 19:18 seisuni. Avageim kuulus Rootsile tulemusega 25:20. Eesti vastuvõtt oli avageimis 37% ja rünnak vaid 26%. Laak tõi Eesti edukaimana 5 punkti, Rootsile tõi sama palju punkte Haak.

Teist geimi alustas meil sama koosseis, vaid Silvia Pertens tuli Peidi asemel platsile. Rootslannad haarasid 8:5 eduseisu ja Haak viis vahe 14:9-ni. Eesti oli selleski geimis tagaajaja rollis, Laak võeti blokiga kinni ning kodunaiskond oli ees 19:15 ning Orefice võttis taas mõtlemisaja. Vahe aga püsis ja teisegi geimi võitis Rootsi naiskond, tulemuseks 25:20. Teises geimis oli Eesti vastuvõtt 55% ja rünnak 44%, Laagi arvele jäi selle vaatusega 4 silma.

Kolmas geim jätkus Eesti poolelt sama koosseisuga. Haak viis järjekordse eduka rünnakuga Rootsi juhtima 6:1 ja 7:2 seisul tulid Vahula ja Laagi asemel platsile Julija Mõnnakmäe ja Kadi Kullerkann, hiljem tehti tagasivahetus. Rootslannad jätkasid aga sama kindlalt, minnes Haagi peatamatute rünnakute toel 13:4 ette ning kolmanda geimi võitis kodunaiskond 25:12. Geimi lõpuosas said mänguaega Laura Parts ja Kadri Kangro.