Eesti rannavollekoondis alustas Rahvuste karikat kaotuse ja võiduga

Eesti naiste rannavõrkpallikoondis tunnistas kolmapäeval Hollandis Apeldoornis toimuval Rahvuste karika alagrupiturniiril esmalt kahe mängu kokkuvõttes Sloveenia 0:2 paremust, aga võitis seejärel 2:0 Põhja-Iirimaad.

Avamängu mängisid Eesti poolelt Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson Sloveenia paari Maja Marolt – Živa Javorniku vastu. Kui esimene geim kulges tasavägiselt ning sloveenlannad panid paremuse maksma alles enne lõppu, siis teine geim kuulus Sloveeniale juba kindlamalt ning vastu võeti 0:2 (17:21, 13:21) kaotus.

Teist matši Sloveenia vastu mängisid Heleene Hollas ja Liisa Soomets. Selleks, et duell otsustavasse kuldsesse geimi viia, vajati teisest mängust võitu. Esimeses geimis näitas selgelt paremat minekut Sloveenia paar Tajda Lovsin ja Anja Maček, teises geimis jäid seevastu kindlalt peale eestlannad. Otsustavas kolmandas geimis pidid Hollas ja Soomets tunnistama sloveenlannade väga nappi paremust, mäng kaotati 1:2 (11:21, 21:10, 13:15). Eesti esipaar tunnistas, et esimene geim kulges närviliselt, aga see oli pigem ootuspärane, sest võistluspaus oli pikk ning samuti ei osatud oodata, kuidas vigastusega kimpus olnud Soometsa õlg võistlusolukorras mängida lubab. Teise geimi alguseks leidsid eestlannad mängurütmi üles ning tundsid end juba väga hästi. “Muutsime natuke servi taktikat ja saime nad tavaolukorrast välja lüüa. Kolmandas geimis teevad rõõmu kaks kolmepunktist tagasitulekut. Võitlesime lõpuni ja uskusime endasse, aga geimi lõpp jääb ikkagi kripeldama,” sõnas Soomets.

Eesti koondis oli päeva teise vastase Põhja-Iirimaaga võrreldes omaette klassist. Ülekaaluka 2:0 (21:9, 21:8) võidu teenisid esmalt Kuivonen – Jürgenson Siobhán Healy ja Teanna Millsi üle ning seejärel näitasid vankumatut üleolekut ka Hollas – Soomets, alistades Rachel Montgomery ja Vanessa Rodolpho-Oliveira Rossi samuti 2:0 (21:5, 21:6).

C-alagruppi kuuluvad lisaks Eestile, Sloveeniale ja Põhja-Iirimaale ka Holland ja Küpros. Ülejäänud kolmapäevastes duellides oli Küpros 2:0 üle Põhja-Iirimaast ning Holland 2:0 üle Küprosest.

Neljapäeval kohtub Eesti koondis tugeva Hollandiga. Eesti aja järgi leiavad kohtumised aset kell 13.30 ja 14.20.