Eesti rahvusnaiskond alustas koondisekevadet võidukalt, Laak mängis nurgaründajana

Täna pidas aasta esimese kontrollmängu Eesti rahvusnaiskond, kui kohtuti Läti U21 esindusega. Eesti võttis kindla 3:0 (25:20, 25:13, 25:21) võidu, lisageimis jäid 25:23 peale lõunanaabrid.

Homme kell 12.00 kohtutakse sama vastasega Sõle spordihoones uuesti.

STATISTIKA: Eesti naiskonna kasuks tõi Kadi Kullerkann 14 punkti (+9), 12 punkti lisasid nii Liis Kullerkann (+12) kui Kristiine Miilen (+6), 6 ässa löönud Julija Mõnnakmäe arvele kogunes 10 punkti (+9) ning 7 silma lisasid Kertu Laak (+2) ja Eliise Hollas (+4).

Eesti vastuvõtt oli 38%, rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, blokist saadi 12 punkti ja servil löödi samuti 12 ässa (5 viga). Läti vastuvõtt oli 34%, rünnak 36%, blokist saadi 9 ja servilt 6 punkti (11 viga).

Täna nurgaründajana tegutsenud Kertu Laak rääkis, mis tunne oli taas koondise eest mängida ja kus veel parandamisruumi jagub. “Ülemäära palju need pallid seal maha ei jäänud, tegin alguses palju vigu, lõin blokki. See on mu jaoks natuke harjumatu koht, kust lüüa, aga mängimine oli iseenesest lõbus. Ja tulemus on hea, saime võidu koju tuua. Alustasime mängu hästi, suutsime oma asju paremini teha, aga kui mäng edasi läks, siis läksime vastaste tasemega kaasa. Vastastel oli väga hea kaitse tegelikult, meie pallid niisama lihtsalt maha ei jäänud,” rääkis Laak.

Kertu Laagi pikem intervjuu:

Peatreener Alessandro Orefice jäi mängupildiga enam-vähem rahule. “Jään tüdrukute suhtumisega väljakul väga rahule. Oleme trennis püüdnud kindlaid asju juurutada ja kuigi neil oli kohati vaimselt seetõttu raske, olid nad tublid. Vastane polnud tippklassist, aga meie põhieesmärk oli omi asju ajada ja seda ka tehti,” ütles peatreener.

“Muidugi tehti ka vigu, aga mängu edenedes kasvas enesekindlus ja nägin momente, mida ma näha tahan. Kertu ja Kadi osas – siis see on miski, mida ma tahan katsetada, mängitades Kertut ka nurgas. Muidugi tunneb ta end diagonaalis mugavamalt, aga ta on naiskonna jaoks valmis selle ohverduse tegema ja see on oluline. Homme kavatsen anda rohkem mänguaega neile, kes täna väljakul ei käinud või käisid vähem,” lisas Orefice.

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro. Kahjuks vigastas juba soojendusel õnnetult pöialt Häli Vahula, kes viidi traumapunkti.

Laagi edukas serviseeria andis Eesti naiskonnale avageimi alguses 9:4 edu, mida enam käest ei antudki. Mõnnakmäe äss käristas vahe 14:6-le ning geimi lõpus saatis peatreener Alessandro Orefice platsile Karolina Kibbermanni (Mõnnakmäe asemel), Nora Lemberi (Kadi Kullerkannu asemel) ja Sonja Siimsoni (Laagi asemel), avavaatus kuulus Eestile tulemusega 25:20.

Teist vaatust alustas Eestil taas algkoosseis ning see kulges esimesele sarnaselt. Miileni rünnak tõi tabloole seisu 6:0, Hollase temporünnak suurendas edu 11:3-le ja Mõnnakmäe blokipunkt 17:5-le. Selleski geimis said platsile vahetusmängijad – Annabel Huik asendas Miilenit, Siimson Laaki, Liisbet Pill Hollast. Geimi lõpetas Kullerkannu blokk, tulemuseks 25:13 Eestile.

Kolmanda geimi alguses asendas Hollast Laura Parts, ülejäänud koosseis oli sama nagu mängu alguses. See vaatus algas tasavägisemalt, kuni kodunaiskond pääses lätlannade järjestikuste eksimuste järel ette 12:8. Läti noortekoondis jõudis aga 13:13 viigini ja läks seejärel omakorda punktiga ette. Edasi kulges mäng punkt-punktis, Läti 21:20 eduseisul kasutas Eesti peatreener mõtlemisaega. Läti kahe eksimuse järel pääsesid eestlannad juhtima 23:21 ja Liis Kullerkannu blokist teeniti geimpall, mis kohe ka realiseeriti. Geim seega Eestile 25:21.

Kokkuleppel peeti ka üks lisageim. Eesti poolelt tulid platsile Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Miilen,  Siimson, Parts, Liis Kullerkann, libero Kangro. Eesti naiskond haaras 8:4 eduseisu, geimi keskel viisid Miileni rünnak ja Mõnnakmäe blokk Eesti juhtima 16:12. Geimi keskel asendas Hollas Liis Kullerkannu, mänguaega teenis hiljem ka Lember. Eesti 19:18 eduseisul võtsid vastased mõtlemisaja, õige pea pääsesid lätlannad omakorda juhtima 21:19 ja nüüd võttis mõtlemisaja Orefice. Selle geimi võitsidki lätlannad 25:23.