Eesti pidi üliolulises mängus Horvaatiale 2:3 alla vanduma, Vennol täitus 200. koondisemäng

Eesti rahvusmeeskond pidas kodusel EMil edasipääsuvõimalusi silmas pidades üliolulise kohtumise Horvaatiaga ning sai valusa 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 24:26, 9:15) kaotuse. Edasipääsu osas on seis väga keeruline. Oma 200. mängu Eesti koondise eest pidas täna diagonaalründaja Oliver Venno.

Eesti alustas koosseisus Robert Viiber, Renee Teppan, Oliver Venno, Kristo Kollo, Andri Aganits, Ardo Kreek, libero Silver Maar. Mängu esimestes geimides sujusid asjad Eesti jaoks kenasti, ent sellele järgnes mõõn kolmandas geimis. Võtmehetkeks kujunenud neljanda geimi lõpu suutsid horvaadid enda kasuks kallutada ja see enesekindlus kandus edasi ka järgmisse vaatusesse ja nii tuli Eesti taas täismaja fännide silme all alla neelata mõru kaotus.

Peatreener Cédric Énard oli pärast valusat kaotust emotsionaalne ja võitles pisaratega. “Ma olen väga kurb. Horvaatia teenis selle võidu igati ära, nad suutsid mängu käiku muutuse tuua kolmandas geimis, vahetades diagonaalründajat. Meie hakkasime mängima ebakindlamalt ja sisse tulid rasked seeriad. Nad said blokis meist palju paremini hakkama ja domineerisid mängu pärast kaht geimi. Raske on seda kaotust vastu võtta,” sõnas juhendaja.

“Peame nüüd Prantsusmaa vastu võidu võtma, muud varianti pole. Alati on võimalus, see võib olla 1% või 30%, minu jaoks pole vahet. Peame lõpuni võitlema, seni, kuni mingigi võimalus on. Ükskõik, mis koosseisuga Prantsusmaa mängib, meie läheme võitlema ja anname endast kõik. Peame edasi uskuma ja eesmärgi poole püüdlema,” lisas peatreener.

STATISTIKAT: Eesti meeskonna rünnakuid vedas individuaalselt ilusa esituse teinud Renee Teppan, kes tõi 29 punkti (+20), 15 punkti (+2) lisas Oliver Venno ja 14 (+9) Kristo Kollo. Eestlaste vastuvõtt oli 54%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 7 ja servil löödi 8 ässa (eksiti 21 pallingul).

Horvaatiale tõi Marko Sedlacek 20 punkti (+17). Horvaatide vastuvõtt oli 41%, rünnak 50%, blokist saadi 16 punkti ja servilt 6 (eksiti 12 servil).

Päeva esimeses kohtumises alistas Saksamaa 3:1 Läti.

Eesti langes nüüd D-alagrupis viimasele kohale ühe võidu ja 3 punktiga. Edasipääsulootused on ahtad ja kindlasti tuleks neljapäeval viimases mängus jagu saada olümpiavõitja Prantsusmaast, ent ka see ei garanteeri järgmisse ringi jõudmist.

Alagrupi liider on kolme võidu ja 9 puntkiga Prantsusmaa, Saksamaal on teisena samuti 3 võitu ja 9 punkti. Horvaatia kerkis kahe võidu ja 4 punktiga kolmandaks, neljas on Läti (1 võit, 5 punkti), viies Slovakkia (1 võit, 3 punkti).

Esmalt arvestakse võitude arvu, seejärel punkte ning seejärel geimide suhet.

Vaata detailset tabeliseisu.

Mängu käik:

Avageimi alguses 3:6 kaotusseisust välja tulles pääses kodumeeskond Kreegi temporünnaku järel omakorda 11:9 juhtima. Mäng jätkus eestlaste mõnepunktilises eduseisus, kuni Kollo võrgu peale tagasi põrganud palli maha lükkas ja vahe 18:14-le käristas. Aganitsa rünnak andis geimi lõpus Eestile 22:28 edu ning geimi võitis Eesti 25:20.

Teist geimi alustas Eesti sealt, kus esimene lõppes, Teppani serviäss andis meile 6:3 edu ja Venno tagaliinirünnakust juhiti 9:4. Horvaatia jõudis aga viigiseisuni 11:11 ja edasi mindi punkt-punktis. Otsustavad hetked olid närvilised – mitmel korral läks tarvis challenge´it ja nähti ka kaarte. 21:21 seisult teenis Eesti kaks punkti järjest ning Kreek tõi esimese geimpalli seisul 24:22, mis ka realiseeriti. Geim seega Eestile 25:22.

Kolmas vaatus algas Eestile keeruliselt, kui Horvaatia äss andis neile 7:3 eduseisu ja 4:9 kaotusseisul võttis peatreener Cedric Enard mõtlemisaja. Venno lõpetas pika pallivahetuse, tuues tabloole numbrid 9:11, ent geimi keskel olid horvaadid ikka peal 15:9 ja seda vaatust päästa ei õnnestunud – geimi võitis Horvaatia 25:18, Albert Hurt asendas geimi keskel Vennot.

Neljandat vaatust alustas Eestil taas algkoosseis. 7:7 viigilt ründas võimsalt Kreek ja Kollo punkt andis meile kahepunktilise edu. Geimi keskel pääsesid omakorda kolmepuktilisse eduseisu horvaadid – 15:12, ent Eesti tuli Teppani pommlöökide toel 15:15 viigini. Punkt-punkti võitluses mindi geimi otsustavate momentideni, kus Horvaatia uuesti 19:17 ette läks. Viiberi julge hanitus tõi kodumeeskonna punkti kaugusele 21:22 ja Aganits viigistas blokist 22:22! Venno äss – 23:22 ja saal oli püsti! Ent geimpalli teenisid esimesena horvaadid – 24:23, ent selle luhtas Kollo. Teise geimpalli teenis Horvaatia seisul 25:24 ja see ka realiseeriti. Geim seega Horvaatiale tulemusega 26:24 ja võitja selgitamiseks läks tarvis viiendat geimi.

Otsustavas vaatuses jätkati sama koosseisuga, vaid Aganitsa asendas Timo Tammemaa. Horvaatia haaras serviässast 4:1 edu ja Enard võttis mõtlemisaja. Eesti oli otsustavas vaatuses tagaaja rollis ja pooli vahetati Horvaatia 8:4 juhtimisel. Sellest enam välja tulla ei suudetud ja Horvaatia võitis viienda geimi 15:9 ja mängu 3:2.