Eesti pidi Hõbeliigas viiegeimilises mängus tunnistama Portugali paremust, Liis Kullerkannul täitus 100. koondisemäng

Eesti naiste koondis alustas Euroopa Hõbeliiga hooaega, saades võõrsi Portugali vastu väga närvilise ja võitlusliku mängu järel 2:3 (23:25, 15:25, 25:22, 28:26, 15:13) kaotuse. Temporündaja Liis Kullerkannu jaoks oli täna 100. kord Eesti särgis mängida.

Järgmises alagrupimängus kohtutakse sel pühapäeval kell 17.00 samuti võõrsil Luksemburgiga.

STATISTIKA: Kertu Laak kerkis Eesti resultatiivseimaks 21 punktiga (+13), 16 punkti (+10) lisas Kristiine Miilen ning 12 punkti (+10) Liis Kullerkann. Eesti naiskonna vastuvõtt oli 31%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokiga saadi 12 ning serviga 6 punkti (6 viga).

Portugali edukaim oli 19 punktiga (+5) Julia Kavalenka. Portugali vastuvõtt oli 43% ja rünnak samuti 43%. Blokiga teeniti 12 ja serviga 14 punkti 13 vea juures.

Peatreener Alessandro Orefice sõnul on tal mängu osas kahetised tunded. “Olen pettunud ja kurb, et mängijad ei suutnud esimese ja viimase geimi lõpus asja ära otsustada. Esimene geim oli kohati peegeldus sellest, mida oleme trennis teinud ja mida suudame, aga ikka jäädakse ootama vastase eksimisi. See peab muutuma, ise tuleb agressiivne olla ja otsustada. Samas teeb rõõmu see, et tulime tugeva võistkonna vastu välja 0:2 kaotusseisust, seega on mul nii positiivseid kui negatiivseid tundeid,” ütles peatreener.

“Saame kindlasti mängida paremini. Tunnen neid mängijaid kolm aastat ja nad kuulavad ja püüavad, ses osas mu etteheiteid pole. Aga pean ilmselt neile aega andma, et kõik toimuks nii nagu soovin,” lisas Orefice.

Kristiine Miilen võttis üles-alla ja väga närviliselt kulgenud mängu kokku ja ütles, et pühapäeval minnakse Luksemburgi kindlasti võitu võtma.

Kristiine Miileni intervjuu:

Eesti alustas koosseisus: Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Eliise Hollas, Liis Kullerkann, libero Kadri Kangro.

Eesti naiskond läks Viana do Castelo linnas toimunud kohtumist avageimis juhtima, kui Kangro tõi üles mitu rasket palli ja Liis Kullerkann vormistas seejärel punkti – 7:5. Miileni võimas blokk hoidis eduseisu 9:7 peal, geimi keskel viis Laagi serviäss meid juhtima 17:14. Geimi lõpp oli väga närviline, vaieldi ka kohtunikega, vastased eksisid korduvalt rünnakul ning Eesti sai 21:19 edu. Portugal jõudis aga 22:22 viigini ja läks omakorda 23:22 ette, sundides Alessandro Orefice mõtlemisaega kasutama. Geimpallini jõudis esimesena Portugal ja võitis geimi 25:23. Laagilt 6 punkti. Eesti oli avageimis hädas vastuvõtuga, mis oli vaid 19%.

Portugal alustas teist vaatust esimesest saadud hea emotsiooniga, minnes Eliana Durao serviässa ja Laagi eksimuse järel juhtima 3:0. Seda vaatust domineerisid täielikult portugallannad, hoides pidevalt mõnepunktilist eduseisu. Orefice proovis 6:10 kaotusseisus veel mõtlemisajaga mängu pööret tuua ja uuesti võeti aeg maha 6:14 kaotusseisul. Geimi keskel sekkus mängu Nette Peit ja Laak liikus Kadi Kullerkannu asemel diagonaali. Seisul 19:15 servima tulnud Carina Moura püsis servijoone taga kuni viimase punktini ja geim läks Portugalile tulemusega 25:15.

Kolmandas geimis jätkati sama koosseisuga nagu eelmine lõpetati ja eelmise geimi ebaõnnestumisest suudeti üle olla. Suurepärase serviseerija tegi Laak, kes püsis servijoone taga alates 10:6 eduseisust kuni 14:7-ni. Eduseis kahanes aga geimi lõpus, enam ei suudetud korralikult rünnakuid üles saada ja kaitses hästi mänginud Portugal tuli kolme punkti kaugusele – 18:21. Laak tõi Eestile esimese geimpalli seisul 24:20 ja Mõnnakmäe lõpetas geimi siiski 25:22 Eestile. Selles vaatuses 5 punkti toonud Laaki toetas samuti 5 punktiga Miilen. Vastuvõtt paranes 42-protsendiliseks.

Neljas vaatus algas eestlannade poolt hea emotsiooniga, meie blokipunkti ja Miileni rünnaku järel haarati 7:3 eduseis, sundides vastaseid time-out´i kasutama. Miilen võimutses üksi blokis ja vaigistas hetkeks Portugali maruliselt toetanud publiku – 12:8. Portugal võitles end punkti kaugusele (12:11) ja Orefice võttis aja maha. Viiginumbrid ilmusid tabloole 13:13 seisul ja edasi mindi punkt-punktis. Pika pallivahetuse lõpetas Laak (20:19) ja Miileni punkti järel oli Eesti peal 21:19. Uuesti jõudis Portugal viigini 21:21 ja väga närvilise geimi otsustavatel hetkedel tegutsesid kindlamalt Eesti mängijad, võttes 28:26 võidu. Miilenilt 6 punkti.

Viiendas geimis suutsid parema alguse teha portugallannad, sundides 4:1 seisul Eestit mõtlemisaega kasutama. Kodunaiskond läks suurepärase kaitsemängu toel 7:2 ette ja sellest Eesti enam välja tulla ei suutnudki. Geimi lõpuosas tulid platsile Karolina Kibbermann ja Kadi Kullerkann. Juba 11:6-le kärisenud vahe suudeti veel 11:12-le kahandada ja Portugali 13:12 eduseisul naasid Laak ja Mõnnakmäe.  Enamaks siiski jaksu polnud ja geim kuulus Portugalile 15:13 ning kogu mäng seega Portugalile tulemusega 3:2.