Eesti klubide vastasseisud: Credit24 Meistriliigas kohtuvad Pärnu ja Bigbank ning TalTech ja Selver

Credit24 Meistriliigas kohtuvad sel nädalavahetusel Eesti klubid omavahel. 5. novembril võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi Tartu Bigbanki ja 6. novembril kohtuvad Tallinnas TalTech ja Tallinna Selver.

Reedel kell 19.00 algav Pärnu ja Tartu kohtumine on otsepildis nähtav Postimehes (vaata live-skoori).

Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel ütleb, et nende hõredad read täiendust pole saanud. “Tony Tammiksaarele pole me asendust leidnud, ses osas uudiseid kahjuks pole. Trenne saame seega teha seitsme- või üheksakesi, eks need on peamiselt võrkpallielementide lihvimise trennid. Kuuikutrenne on keeruline teha. Eks seis on raske, aga peame hakkama saama,” räägib Keel.

Liidermeeskonna Tartu vastu tahab peatreener näha teatud asjade tegemist. “Eks mul paar südamesoovi ikka on: et mängitavate pallide puhul oleks võimalikult vähe segadust ja puterdamist. Ja riskijulgust tahaksin samuti näha.”

Tartu loots Alar Rikberg peab arvestama tiheda mängugraafikuga, järgmisel nädalal peetakse kaks mängu CEV Cupil Kaasani Zeniidiga ja lisaks kaks Credit24 Meistriliiga kohtumist. “Kaks eelmist nädalat oleme tegelenud võrkpallitehnika lihvimisega ja lisaks keskendunud jõusaalile. Sel nädalal tegeleme vormi timmimisega ja kokkumängu leidmisega. Suhtume Pärnu mängu täie tõsidusega ja lisaks on see ettevalmistuseks enne hooaja tähtsamaid mänge Kaasaniga,” avab Rikberg hetkeolukorda.

“Kõik mehed, välja aravtud Kert Toobal on valmis Pärnu vastu mängima, eks kohtumise kulg näitab, kui palju mul õnnestub koosseisuga varieerida. Tahes-tahtmata on mul kuklas ka teadmine, et järgmisel nädalal on meil vaja pidada neli mängu. Seega pean ka vaatama, et mehed koormuse ära taluksid.”

Laupäeval kell 17.00 TalTechi spordihoones algav mäng linnarivaalide TalTechi ja Selveri vahel on nähtav nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel (vaata live-skoori).

Selveri juhendaja Andres Toobal on senise hooaja käiguga rahul ja loodab saavutatud rütmis jätkata. “Vaikselt hakkavad asjad paika loksuma, hooaja eel ma ehk ei arvanud, et nurkadest on põhis Denis Losnikov ja Oliver Orav, aga kanadalane (Johnson Pierce) on pärast vigastust ja haigust ka enesekindlamaks muutumas ja saan seeläbi rohkem vahetusi teha. Algselt oli ka veidi segane, et kes saab millal trenni tulla, sest meil on võrreldes eelmise hooajaga professionaale vähem, aga oleme nüüdseks oma rütmi leidnud. Kohustuslikud võidud oleme seni ära võtnud ja katsume samal lainel jätkata,” ütles Toobal.

“TalTechi vastu tuleb tõsisem mäng, linnarivaal ja muud jutud. See on selline kohtumine, kus peab andma maksimumi. Nemad on ka liigat hästi alustanud ja ka Tartu vastu näitasid head esitust. Peame nende serivga suutma kohaneda, sest sealne saal on madal ja see võib harjumist vajada. Rünnakul ei usu, et meil vähem jõudu on, meie eelis peaks olema kesktsoonis. Palju sõltub vastuvõtust, kuidas me minema saame, kui see korras, on lihtsam. Kui servi kätte ei saa ja nad hakkavad suruma, läheb kõigil seal raskeks,” lisas juhendaja.

Tartu on võitnud kõik neli senipeetud kohtumist ja hoiab 12 punktiga liigas esikohta. Järgnevad võrdselt 9 punkti kogunud Leedu esiklubi Gargzdai Amber-Arlanga ja Tallinna Selver. Neljas on 6 punktiga TalTech, viies 3 punktiga Jekabpilsi Luši, kuues samuti 3 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi.

Vaata tabeliseisu ja kõiki tulemusi.

Mängudele pääseb vaid COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõendi alusel või COVID-19 läbipõdemise tõendiga. COVID tõendit peavad esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend.

Lisaks tuleb mängudel kanda maski.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: