Eesti klubide duell lõppes Tallinna Ülikool/Kikase võiduga, Tartu võitis põnevusmängu

Naiste Balti liigas olid sarnaselt eilsele võidukad Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank, kaotusega pidid leppima Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja
Audentese SG/Noortekoondis.

Kolme geimi järel Jelgava esinduse vastu 1:2 kaotusseisu jäänud Tartu Ülikool/Bigbank tuli raskest seisust välja, saavutades võõral väljakul magusa 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:19, 15:9) võidu. Koguni seitsme pallinguässaga säranud Ingrid Kiisk panustas võitu 17, Eliise Hollas 15, Renate Pikk 14 ja Kerttu Lääne samuti 14 punkti. Pluss-miinus arvestuses näitas mängu parimat kasutegurit 12-ga plussi jäänud Hollas.

Mõlemad naiskonnad lahendasid rünnakuid 42-protsendiliselt, pallingu vastuvõtul oli täpsem Tartu esindus – 39%-37%. Pallingul jäid viie punktiga (13-8) peale tartlannad ja blokis kolmega (11-8) lätlannad. Kui võõrustajad patustasid koguni 15 pallinguveaga, siis Tartu esindusel kogunes vigu seitse.

Kui avageimis kogus Barrus/Võru Võrkpalliklubi Riia Võrkpallikool/LU vastu 18 ja teises 17 punkti, siis kolmas geim oli lõpuni tasavägine, kuid 25:27 kaotusest võõrsil mänginud võrulannadel pääsu ei olnud. Võru esinduse 0:3 (18:25, 17:25, 25:27) kaotusmängus kogus Salme Adeele Hollas 12 punkti, näidates kasutegurit +10.

Võrulannade kaotuse põhjust tuleb eelkõige otsida pallingu vastuvõtust, mis oli vaid 35% ja rünnakust, mille efektiivsus oli 23%. Blokipunkte koguti neli ja pallinguässasid samuti neli. Lätlannade vastuvõtt oli 63%, rünnakuefektiivsus 35%, blokipunkte koguti 8 ja pallinguässasid 10.

Võistluspäeva kolmandas kohtumises läksid vastamisi Eesti võistkonnad, kui Tallinna Ülikool/Kikas võõrustas Audentese SG/Noortekoondist. Avageimis kindlalt 25:16 tulemusega peale jäänud koduvõistkond leidis teises geimis ennast 21:24 kaotusseisust. Kolm geimpalli siiski külalistele edu ei toonud ja kodupubliku rõõmuks seadis Tallinna Ülikool/Kikas tabloole 24:24 viigiseisu. Seejärel oli Audentese SG/Noortekoondisel 25:24 seisul kasutada veel üks geimpall, kuid ka see jäeti realiseerimata ja lepiti lõpuks 27:29 kaotusega. Pärast valusat geimikaotust lagunes Audentese SG/Noortekoondise mäng täielikult, kui kolmandas geimis koguti vaid 10 punkti, mis tähendas koduvõistkonnale 3:0 (25:16, 29:27, 25:10) mänguvõitu. Kohtumise statistika hetkel kättesaadav ei ole.

Pühapäeval kell 16 lähevad Audentese spordihoones vastamisi Audentes SG/Noortekoondis ja TalTech/Tradehouse. Võru ja Tartu mängivad Lätis – Võru võistkond võistleb punktide eest Riia Stradina Ülikool/MVSiga ja Tartu esindus Riia Võrkpallikool/LUga. Eesti võistkondade omavaheline mäng on otseülekandena nähtav SIIN.

Kaheksa mänguga 17 punkti kogunud Tallinna Ülikool/Kikas tõusis turniiritabelis teiseks. 15 punkti noppinud Tartu Ülikool/Bigbank on neljas, üheksa punkti kogunud Audentese SG/Noortekoondis seitsmes ja seitse punkti teeninud Barrus/Võru Võrkpalliklubi kaheksas. TalTech/Tradehouse punktiarvet avanud ei ole.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN