Eesti jäi Kuldliiga avamängus Soomele kindlalt alla

Eesti meeste koondis alustas Euroopa Kuldliigat 0:3 (17:25, 16:25, 15:25) kaotusega Soomele.

STATISTIKA: Eesti meeskonna edukaim oli Karli Allik 12 punktiga (+3), Markus Uuskari lisas 8 (+4) ja Andri Aganits, Stefan Kaibald ja Valentin Kordas panustasid kõik 4 silma. Eesti vastuvõtt oli 50%, rünnak 35%, blokiga saadi vaid 2 ja serviga 5 punkti (3 ässa lõi Allik) ning eksiti 8 pallingul.

Soome kasuks tõi Antti Ronkkainen 17 punkti (+13), 13 silma (+11) lisas Niko Suihkonen. Soomlaste vastuvõtt oli 52% ja rünnak 59%, blokist saadi 6 ja servilt samuti 6 punkti (tehti 7 eksimust).

Eesti meeskonna juhendaja Alar Rikberg sõnas, et igas geimis suudeti mingi piirini mängus püsida, ent siis tuli lagunemine. “Täna oli tasemevahe selge. Meie võime oli mängida pool geimi, Soome tugevus ilmnes iga geimi keskpaigas, oli vaja üksikuid punkte, kui nad said edu sisse ja meil toimus täielik lagunemine. Põhjuseks kõik asjad kokku – keskendumine, tehniline sooritus, mängus sees olemine. Ja raskes seisus juba ka emotsionaalsus, üksteise aitamine, meeskondlik tegutsemine. See on see, mida tuleb Eesti koondisega teha, et meid saadaks edu. Meil pole hetkel ühtset mõnusat, hästi toimivat kooslust ja ma ei mäleta, millal see meil viimati oli, sellest on omajagu aastaid möödas. Loodan, et see pole liiga pikk protsess seda üles ehitada uuesti,” kommenteeris juhendaja.

Rikberg lisas, et järgmise nädala mänguks on juurde panna igalpool. “Vaatame üle, mida me valesti tegime. Mingite mängijatega ma ei saa rahul olla, sest nad ei järginud kõige lihtsamaid asju. Aga teeme võimalikult hea ettevalmistuse Slovakkia vastu ja läheme uuesti võitlusesse,” lisas ta.

Soome algkoosseis: Fedor Ivanov, Joonas Jokela, Antti Ronkainen, Niko Suihkonen, Severi Savonsalmi, Miro Leinonen, libero Voitto Köykkä.

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Valentin Kordas, Karli Allik, Stefan Kaibald, Mihkel Varblane, Andri Aganits, libero Silver Maar.

Mängu algus oli tasavägine, 8:8 seisult teenisid põhjanaabrid aga kolm punkti järjest ja Kordase rünnakuvea järel oli Eesti taga 8:11. Geimi edenedes suurenes soomlaste eduseis juba kuuepunktiliseks (14:20) ja Kordase asemel tuli platsile Uuskari. Geimi võitis Soome 25:17.

Teises geimis alustas Kaibaldi asemel Timo Lõhmus, ülejäänud mängijad olid samad nagu eelmise geimi lõpus. Soomlased said taas parema alguse, minnes Jokela rünnakust juhtima 7:4. Soome jätkas mõnepunktilises eduseisus, Uuskari pommrünnak vähendas vahe kahepunktiliseks (12:10) ja Uuskari serviäss minimaalseks. Viigi seadis jalule Allik – 12:12 ning Soome võttis mõtlemisaja. Ent kiirelt olid põhjanaabrid uuesti 15:12 ees ja Eestil naasis Kaibald Lõhmuse asemel. 12:18 seisul tulid mängu Markkus Keel ja Kordas. Geim läks taas kindlalt Soomele, tulemuseks 25:16.

Kolmas vaatus algas eelmisega samas taktis, soomlased haarasid 7:4 eduseisu, ent Alliku serviäss tõi kodumeeskonna 7:7 viigini ja veel üks äss andsid juba Eestile minimaalse edu. Edasi mindi punkt-punktis, kuni Soome geimi keskel 16:13 ette pääses. Alliku serviviga andis vastastele 19:15 edu ning taas sammus Soome kindlalt geimivõidu suunas, võites 25:15.

Järgmisena kohtub Eesti 31. mail kell 20.00 Tartus Slovakkiaga.