Eesti istevõrkpalli koondis alustas Euroopa liigat võiduga Prantsusmaa üle

Eesti istevõrkpalli koondis alustas Euroopa pronksliiga turniiri Prantsusmaal Lyonis. Eesti koondise esimeseks vastasteks oli reedel Prantsusmaa ja mäng lõppes Eesti 3:1 (14:25, 25:11, 25:20, 25:21) võiduga.

Eesti võistkonna koosseis Euroopa liigas: Margus Hoop, Marek Piirimägi, Tarmo Lepik, Rene Hinrikus, Ivan Smirnov, Kalev Ross. Peatreener on Meelis Stamm ning abitreeneri ja mänedžeri rolli täidab Laura Milk.

Avakohtumises Prantsusmaa vastu tõid nii Ross kui Hoop kumbki 9 punkti (+2 ja +3), 8 punkti (+0) kanti Priimägi arvele. Eesti vastuvõtt oli 35%, rünnak 29%, blokist saadi 3 ja servilt 13 punkti (eksiti 9 pallingul).

Koondise peatreener Meelis Stamm jäi vaatamata raskele algusele avamängus nähtuga rahule. “Mängu algus oli väga rabe ja mehed veidi ehmatunud, kuid õnneks suutsime pärast suurelt kaotatud avageimi end kokku võtta. Oluliselt paranes meie serv, mis andis omakorda juurde blokk/kaitsele. Surusime sellega oma mängu peale, mis andis positiivset emotsiooni. Prantslased olid sellest löödud. Neljandas geimis jäime kolmel korral kolmepunktilisse kaotusseisu ja nendest välja tulemine näitas sisu,” kommenteeris Stamm.

“Igatahes sellise turniiri alustuseks suurepärane mäng. Siit on hea edasi minna,” lisas juhendaja.

Eesti koondise vastasteks on turniiril Prantsusmaa ja Tšehhi ning mõlema võistkonnaga peetakse kaks mängu.

Laupäeval kohtutakse nii Tšehhi kui Prantsusmaaga ja pühapäeval teist korda Tšehhiga.

Vaata tulemusi.

Otsepilti näeb Paravolley Europe´i Facebooki lehel.

 

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: