Eesti ei suutnud ka kolmandas mängus võiduarvet avada

Eesti naiste koondis pidas kolmanda kohtumise EM-valikturniiril Valgevenes ning pidi vastu võtma kolmanda kaotuse. Valgevene kindlustas aga tänase 3:0 (25:22, 29:27, 25:16) võiduga koha finaalturniiril.

A-alagrupis on Valgevenel täisedu kolm võitu ja 9 punkti, Šveitsil teisena 2 punkti ja Eestil kolmandana 1 punkt. Homme peab Eesti viimase kohtumise Šveitsi vastu, Valgevene ja Šveits kohtuvad laupäeval. Finaalturniirile pääsemiseks tuleb alagrupis tulla kahe parema sekka.

Tänane kohtumine kulges Valgevene dikteerimisel, kuigi Eesti alustas mängu taas hästi. Teises geimis suudeti veel tagasi tulla suurest kaotusseisust, ent taas oldi otsustavatel hetkedel ebakindlad.

Eesti poolel said täna mänguaega kõik mängijad, oma debüüdi tegi täiskasvanute koondises 16-aastane libero Kadri Kangro. Keegi eestlannadest kahekohalise punktiskoorini jõuda ei suutnud, 7 punkti tõid nii Anu Ennok (+4), Kertu Laak (+4) kui Kadi Kullerkann (+5), 5 punkti (+5) kanti Liis Kullerkannu arvele. Eesti naiskonna vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 30-protsendiliselt, blokiga teeniti 8 punkti, servil löödi 3 ässa ja eksiti 4 pallingul.

Valgevene naiskonna resultatiivseim oli Hanna Klimets 16 punktiga (+16). Valgevene vastuvõtt oli 53%, rünnak 40%, blokiga saadi 11 punkti, serviga 5 punkti (eksimusi tehti 12).

Peatreener Lorenzo Micelli tõdes, et taas kummitas naiskonda otsustavatel hetkedel ebakindlus. “Me ei suuda jätkuvalt astuda viimast sammu. Alustasime taas väga hästi, aga ei tee otsustavatel hetkedel õigeid asju. Teises geimis tegime ilusa tagasituleku ja mängisime kui võrdne võrdsega, nemad olid surve all ja meil oli hea minek. Aga me peame sellest “sillast” üle saada, et lõpud ära võtta,” ütles Micelli.

“Valgevene on meist hetkel parem naiskond, aga mitte nii palju parem ja me näitasime, et suudame selle tasemevahe kohati tasa teha. Meie peame mängima võistkonnana, sest meil pole selliseid suuri liidreid nagu Šveitsil, iga mängija peab puslesse oma tüki andma.”

Täna vahetusest sekkunud nurgaründaja Anu Ennok ei osanud ühest põhjust välja tuua, miks asjad ei laabu nii nagu sooviks. “Ei ole sellist head rütmi, ongi nii, et teeme ilusaid sooritusi ja siis tuleb mõõn sisse ja rikub selle ilusa soorituse kohe ära. Ja geimi lõpp ka, ei ole sellist otsustavust, mul endal ka oleks võinud ju minna lööma, aga teed mingi rumala vea. On olnud selline otsimine, aga pole nagu päris rütmi kätte saanud,” sõnas Ennok.

“Samas sellise teise geimi lõpuga võiks ju kolmas geim tulla täiega võitlus, aga siis tuli see (vastase) serviseeria. Meil on selline otsimine ja eks seda (ettevalmistuse) aega oli vähe, aga kõigil oli aega vähe ja kuidagi raske on seal platsi peal praegu,” lisas Ennok ja kinnitas, et kindlasti pole kõik veel läbi ning homme minnakse Šveitsi vastu 3:0 või 3:1 võitu püüdma.

Vaata Anu Ennoki pikemat intervjuud:

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kristi Nõlvak.

Eesti haaras avageimi alguses blokipunkti ja Laagi serviässa järel 7:3 eduseisu, ent siis jäädi hätta vastase serviga ja Lorenzo Micelli kasutas 7:7 seisul esimest korda mõtlemisaega. Edasi kulges punkt-punkti võitlus, kuni vastased geimi keskel 15:12 juhtima pääses ja Eesti uuesti aja maha võttis. Mitmel korral jõuti veel punkti kaugusele, ent geimi lõppu domineeris Valgevene. Eesti poolel said vahepeal platsile Silvia Pertens, Karolina Kibbermann ja Kadi Kullerkann. Hiljem tulid Laak ja Mõnnakmäe tagasi platsile, Laak tõi Eesti veel kahe punkti kaugusele (22:24) ning vastased kasutasid mõtlemisaega. Geim siiski Vagevenele 25:22.

Teises geimis tuli Eesti algkoosseis tagasi platsile, ent mäng ei sujunud jätkuvalt ja Valgevene haaras Hanna Klimetsi vedamisel 10:6 edu. Kui seis juba 15:9 oli, proovis Micelli veel mõtlemisajaga mängu muutust tuua. Anu Ennok vahetas puhkama Peidi, Kadi Kullerkann Laagi. Valgevene tegi samuti mitu vahetust, ent tüüris kindlalt geimivõidu poole. Geimi lõpp läks aga veel põnevaks, Eesti jõudis Ennoki rünnaku järel geimi lõpus kahe punkti kaugusele – 24:22 ning järgmisel rünnakul võeti blokiga kinni Klimets ja vastase eksimusest oli seis juba viigis 24:24. Punkt-punkti mäng jätkus, mõlemal oli kasutada geimpalle, ent lõpus suutis ikka Valgevene 29:27 võidu võtta.

Kolmandat geimi alustas Eesti algkoosseisuga, lisaks Kadi Kullerkannu ja Ennokiga. Eesti jäi 10:4 kaotusseisu, koondise debüüdi tegi libero Kadri Kangro. Geimi keskel pääses platsile ka Merilin Paalo, kes vahetas puhkama Miileni, hiljem vahetas Hollase välja Laura Parts. Geimi lõpus tuli veel platsile Kibbermann. Eesti vahetusmängijad võitlesid nagu jaksasid ja , ent geim kuulus kindlalt Valgevenele, kes võitis selle 25:16.