Eesti alustab jahti kolmandale Euroopa liiga tiitlile

Täna kell 18.00 alustab Eesti meeste koondis Euroopa Kuldliiga finaalturniiri, kui poolfinaalis minnakse vastamisi Türgiga. Otsepilti näeb Kanal 12 ja Postimehe vahendusel.

Teise finalisti selgitavad kell 21.00 algavas teises poolfinaalis Belgia ja Ukraina. 20. juunil kell 18.00 peetakse pronksimäng ja kell 21.00 finaal.

Eesti meeskond on varasemalt Euroopa liigas kahel korral triumfeerinud – aastal 2016 ning 2018. Lisaks võideti 2017. aastal Maailmaliiga kolmas tugevusgrupp, mis moodustati Euroopa liiga formaadi muutmise järel.

Kortrijki Lange Munte nime kandev mängusaal pole Eestile seni edukas paik olnud, seal on saadud kaotusi erinevatel turniiridel või jäädud napilt finaalturniiridelt eemale: EM-valiksarjas 2012. aastal, MM-valiksarjas 2017. aastal ja 2018. aastal Kuldliiga alagrupis.

Abitreener Oliver Lüütsep ütles, et Türgi meeskond tugineb ühele liidrile Adis Lagumdzija näol. “Selge see, et otsustavatel hetkedel diagonaal Lagumdzja saab palju tööd, aga nad on ohtlikud ka nurgast ja tempoosakonnast. Rünnakujõudu on kõvasti, loodetavasti suudame oma serviga neid niipalju suruda, et nad peaksid oma mängu hakkama võrgust kaugemalt üles ehitama. See võiks meile edu tuua,” rääkis Lüütsepp.

“Mängijatele on antud selged juhtnöörid, mida teatud olukordades just oma bloki ülesehitamisel silmas pidama peab. Saab olema väga tähtis, et suudame blokis distsipliini hoida ja vastast lugeda. Neil pole maailma kõige keerulisem sidemängija, keda lugeda ja kui suudame oma plaanist kinni pidada, siis usun, et meie blokk-kaitse võiks pärast head servi meile edu tuua.”

Teine abitreener ja statistik Alar Rikberg tõdes, et seekordne finaalturniir on tasemelt kõige tugevam. “Kui võtta jooksev Euroopa edetabel, siis 10., 11. ja 12. kohal ongi Belgia, Türgi ja Ukraina ja siis oleme seal meie. Tegu on Euroopa korraliku tipuga, päris eliit mängib Maailmaliigas, ülejäänud tipud on kogunenud siia Kortrijki. Selgelt kõige tugevam turniir, midagi lihtsat siin ei saa olema. Mängime väga arvestataval tasemel meeskondadega, aga loodame parimat,” kommenteeris Rikberg.

Alar Rikberg meenutas eelmisi Kuldliiga finaalturniire:

Eesti koosseis finaalturniiril:

Robert Viiber, Renet Vanker, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Karli Allik, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Silver Maar, Johan Vahter, Oliver Venno, Renee Teppan.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: