Täna kell 19.00: Eesti alustab ajaloolist EMi Läti vastu, mõlemad peatreenerid on ootusärevad

1. septembril kell 19.00 alustab Eesti rahvusmeeskond esmakordselt Eestis toimuvat Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri, kui kell 19.00 kohtutakse Saku Suurhallis esimeses alagrupimängus Avo Keele juhendatava Läti koondisega. Lisaks mängivad D-alagrupis Prantsusmaa, Saksamaa, Horvaatia ja Slovakkia, alagrupist pääseb edasi neli paremat. 

Pileteid saab Piletikeskusest.

Vabaduse väljakul avatakse täna ka fännide kogunemispaik ja saali ja Vabaduse väljakul vahel liiguvad fännibussid! Loe fännide meelespead!

Otsepilti näeb kõigist Eesti koondise mängudest kanali Duo 5 (endine Kanal 12) vahendusel, kommentaatorid on Karl Mihkel Eller ja Andrei Ojamets. Ülejäänud mänge saab vaada Eurovolley.TV vahendusel.

Lisaks teeb kõikidest Eesti kohtumistest otsereportaaže Vikerraadio (kommentaatorid Tarmo Tiisler, Juhan Kilumets ja Johannes Vedru).

Eesti koondise peatreener Cédric Énard on enne EMi avamängu Lätiga põnevil. “Ootan parimat võimalikku starti turniirile. Mänguolukordade, emotsioonide, keskendumise, kõige osas. Peame kohe mängima hakkama, et tunnetada seda atmosfääri, mis siin tekib ja fänne, kes meid toetavad,” rääkis peatreener. “Esimene mäng on kõge tähtsam, sest see loob kogu turniirile rütmi.”

Peatreener kinnitas, et saab tavaliselt enne tähtsaid mänge siiski magada, ent on turniiri eel põnevil. “Olen väga ootusärev! Ettevalmistus on minu arvates alati liiga pikk, tahan juba väga mängudega alustada,” lisas juhendaja, kelle sõnul on ta oma peas teinud ka otsuse, kes homme algkoosseisus väljakule jooksevad.

Cédric Énard´i pikka intervjuud:

Eesti koondise mängude graafik:

1. septembril kell 19:00 Eesti – Läti
4. septembril kell 16:00 Eesti – Slovakkia
5. septembril kell 16:00 Eesti – Saksamaa
7. septembril kell 20:00 Eesti – Horvaatia
9. septembril kell 20:00 Eesti – Prantsusmaa

Vaata kogu ajakava.

Rahvusmeeskonna koosseis EM-finaalturniiril:

Sidemängijad: Robert Viiber, Renet Vanker

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan

Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits

Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Märt Tammearu, Albert Hurt, Karli Allik

Liberod: Silver Maar, Rait Rikberg

Läti koondise peatreener Avo Keel rääkis EMist endale omaselt läbi huumoriprisma – Eurovisioonist, vastastest ja olulisest uudisest. Ta usub, et lätlaste kaotuseseeria Eesti vastu saab läbi just homme. “Me nüüd esikohta päris ei taha, aga meile kõlbab ka neljas koht,” sõnas peatreener eesmärkide osas alagrupiturniiril.

“Mehed on terved ja kõik on praegu hea meil. Prantsusmaa ja Saksamaa on meie jaoks kõige viimane mure, kolm esimest mängu on väga tähtsad. Mis minu jaoks on oluline – võit on võit – aga kui me peaks kaotama, siis kuidas me kaotame, millise mängupildiga. Plaan on kõik siia halli jätta, mis me oskame, kui sellest ei jätku, mis siis teha.”

Vaata Avo Keele pikemat intervjuud:

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: