Eesti alagrupivastased EMil on Läti, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia ja Horvaatia

Täna toimus Helsingis meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagruppide loosimine ja vastased sai teada ka Eesti rahvusmeeskond.

Üks EMi alagrupiturniire toimub teatavasti 1.-9. septembrini Tallinnas Saku Suurhallis. Ülejäänud kolm alagrupiturniiri toimuvad Poolas (Krakow), Tšehhis (Ostrava) ning Soomes (Tampere).

Ühe vastase sai iga alagrupiturniiri korralda ise valida, ülejäänud vastased loositi. Eesti valis oma alagruppi Avo Keele juhendatava Läti koondise. Lisaks loositi meie gruppi Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia ja Horvaatia. Igast alagrupist pääseb edasi neli meeskonda.

Eesti koondise prantslasest peatreeneri Cédric Énard´i jaoks on kõige intrigeerivam vastane mõistagi Prantsusmaa. “Minu suurim soov oli mängida Prantsusmaaga ühes alagrupis! See on nii minu kui Loïc´i (abitreener Loïc Geiler) jaoks eriline, oleme õnnelikud, et saame nende vastu mängida,” sõnas peatreener, kes on varasemalt töötanud Prantsusmaa koondise abitreenerina.

“Minu hinnangul on Prantsusmaa alagrupi favoriit, neil vahetub samuti peatreener ja usun, et see annab neile uue hingamise. Aga piire pole, meilgi on nende vastu omad võimalused. Ka Saksamaal on teatud muutusi, sest ma usun, et nende senine liider Georg Grözer ei mängi enam EMil, tema asemik on noor Linus Weber. Saksamaa mängijaid tunnen ma samuti väga hästi tänu seal töötamisele. Lätiga oleme juba palju mänginud ja mängime veel, nemad on samuti väga hästi teada vastane,” lisas klubihooajal Berliini Recycling Volleys´t juhendav Énard.

“Nii-öelda paberil on Prantsusmaa ja Saksamaa selle grupi favoriidid, aga sealt edasi on kõik lahtine. Ja kindlasti ei lähe me ka Prantsusmaa ja Saksamaa vastu kaotama ega hakka vastaseid valima. Me läheme ka neile lahingut andma nagu kõigis teisteski mängudes. Ütlen seda ka oma mängijatele, et me peame minema kõiki vastaseid võitma. Ma väga loodan, et saame Tallinnas mängida oma fännide ees ja et oleksime ambitsioonikad. Tahame kindlasti võidelda pääsu eest järgmisse ringi, see on meie kindel eesmärk.”

Alagrupid:

A-alagrupp: Poola, Belgia, Serbia, Ukraina, Kreeka, Portugal

B-alagrupp: Tšehhi, Itaalia, Sloveenia, Bulgaaria, Valgevene, Montenegro

C-alagrupp: Soome, Venemaa, Holland, Türgi, Hispaania, Põhja-Makedoonia

D-alagrupp: Eesti, Läti, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Horvaatia

Robert Tähe ja Renee Teppani kommentaarid alagrupi kohta:

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: