Credit24 Meistriliiga pronks kuulub Jekabpilsi Lušile

Credit24 Meistriliiga pronksimängus alistas ainsa Läti klubina nelja parema sekka jõudnud Jekabpilsi Luši 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) Bigbank Tartu.

Tartu algkoosseis: Ronald Järv, Siim Põlluäär, Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Alex Saaremaa, Kevin Soo, libero Rait Rikberg. Tartu poolel jäid täna eemale eilses poolfinaalis vigastada saanud Albert Hurt ja Kert Toobal.

Tartu resultatiivseimaks kerkis 15 punktiga (+12) Alex Saaremaa, Siim Põlluäär lisas 13 (+8) silma ning 10 punkti jäi nii Märt Tammearu (+0) kui Stefan Kaibaldi (+3) arvele. Vastuvõtt oli 48% ja rünnak 45%, blokiga teeniti 4 ja serviga 6 punkti (eksiti 10 pallingul). Jekabpilsile tõi Kristaps Šmits 25 punkti (+17). Läti klubi vastuvõtt oli 33%, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokiga saadi 6 ja serviga 3 punkti (vigu tehti 12).

Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg võttis kokku ebaõnnestunud nädalavahetuse, vaatas tagasi edukale hooajale ja andis aimu, mida oodata tulevikult. “Meie jõuvarud läksid täna sinna, et vastast püüda. Lasime nad iga geimi alguses minema, siis püüdsime kinni ja lasime jälle minema. Aga ses osas saan meestega rahul olla, et raskes seisus me võitlesime lõpuni nii nagu ka eile. Aga selge see, et tulemuse poole pealt see final four meil ebaõnnstus,” sõnas Rikberg nädalavahetuse kohta.
Tartu meeskonna hooaega jäävad ilmestama kaks medalit – hiljutine Eesti meistrivõistluste kuld ja karikavõistluste hõbe. Vaata videost, mida arvab peatreener hooajast üldiselt ja mida ootab tulevikult.

Intervjuu Alar Rikbergiga:

Täna Bigbanki resultatiivseimaks tõusnud noore temporündaja Alex Saaremaa sõnul ei õnnestunud täna lihtsalt oma mängu kuidagi jooksma saada. “Materjali on meil küll, millega võidelda, aga kahjuks eile sai kaks põhimeest vigastada, nende eemaolek lõi eile mängupildi segamini. Täna läksime ikka kolmandat kohta võitma, aga ei saanud me oma asju tehtud ei rünnakul ega algul ka blokis. Tuleb leppida ja edasi minna,” sõnas ta poolfinaali ja pronksimatši kohta. “Aga hooajaga kokkuvõttes võib rahule jääda, kui see neljas koht siin välja jätta. Meistritiitel andis väga hea tunde, võib-olla isegi liiga hea tunde sel hetkel ja ehk mõjutas see veidi ka seda nädalavahetust.”

Jekabpils alustas mängu paremini, minnes Tartu tehnilise praagi järel juhtima 12:7 ning sundides Tartu peatreeneri Alar Rikbergi esimest korda mõtlemisaega kasutama. Tammearu ja Kaibald vähendasid vahe 16:13-le ja nüüd kasutas mõtlemisaega Jekabpilsi juhendaja. Tartu jõudis veel punkti kaugusele, ent vahet siiski tagasi mängida ei suutnud ning avageimi võitis Jekabpils oma lidri Kristaps Šmitsi rünnakust 25:21.

Ka teine vaatus algas Tartu jaoks kehvasti ja Rikberg kutsus mehed esimest korda mõtlemisajale 1:4 kaotusseisus. Alex Saaremaa serviäss tõi aga tabloole 4:4 viigi. Edasi kulges tasavägine mäng, ent geimi keskel pääses Läti klubi ette 16:14 ning oli taas geimi lõpus kindlam – 25:22.

Ei saanud Tartu meeskond oma mängu käima ka kolmandas geimis ning nii leiti end 6:11 kaotusseisust.  Kaibald ja Saaremaa seadsid tabloole 17:17 viigi ning Saaremaa viis tartlased üle pika aja juhtima. Mängu lõpp kulges punkt-punktis, kus otsustavatel hetkedel olid kindlamad lätlased, võites geimi 25:23 ja mängu 3:0.