Credit24 Meistriliiga klubid tutvustasid uue hooaja eesmärke

Credit24 Meistriliiga 2021/2022 hooaeg algab 3. oktoobril, kui avamängus kohtuvad tiitlikaitsja Tallinna Selver ja valitsev Eesti meister Tartu Bigbank. Täna toimunud liiga avaüritusel tutvustasid Eesti klubid oma hooaja eesmärke.

Sel hooajal osaleb neli klubi Eestist, neli Lätist ja üks Leedust. Lätist teevad kaasa RTU/Robežsardze/Jurmala, SK Jēkabpils Lūši, Daugavpils Universitāte/Ezerzeme ja VK BIOLARS/Jelgava ning Leedut esindab Gargždai Amber-Arlanga.

Kõiki Eestis toimuvaid mänge näeb otsepildis Postimehe portaalis, valitud kohtumisi ka Duo 5 kanali vahendusel.

Credit24 Meistriliiga põhiturniiril mängitakse kaks ringi kodus-võõrsil süsteemis. Põhiturniiri esimesed 8 meeskonda selgitavad play-offides Final Four’is osalejad. Play-offides kohtuvad omavahel põhiturniiri ja 8 vs 1.; 7 vs 2; 6 vs 3 ning 4. vs 5. koht. Mängitakse kahe võiduni. Nelja meeskonna vaheline kahepäevane finaalturniir Final Four toimub 25.-26. veerbuaril põhiturniiri võitja kodusaalis.

Liiga nimisponsori Credit24 tegevjuht Kristi Saaremets: “Paar nädalat tagasi lõppes Tallinnas suur võrkpallipidu. Täna algab uus põnev võrkpallihooaeg, mis toob kodupublikuni meie rahvusspordi – võrkpalli – parimad meeskonnad Baltikumist, spordisõbrad ja taustajõud. Usun, et võrkpall on spordiala, mille juurde jõuab üha rohkem noori, kellest kasvab uus spordipõlvkond ja kes kinnitavad teadmist, et Eesti on tõeline võrkapallimaa.”

Täna toimunud pressiüritust saab järelvaadata Postimehest.

Vaata põhiturniiri ajakava.

Klubide peatreenerite ja mänedžeride lühikommentaarid uue hooaja eel.

Tallinna Selver, peatreener Andres Toobal: “Me kindlasti ei võta plaani, palju me peame võitma või millistele kohtadele tulema. Klubi presidendi poolt on selline väike mõte noortele, et sellel aastal üritaks teha piisavalt hea hooaja, et pääseda välismaale ja samal ajal kasvatada ka järgmiseks hooajaks osadest noortest mängumehed.”

Tartu Bigbank, peatreener Alar Rikberg: “Meie hooaeg juba käib, sest kaks mängu Meistrite liigas on juba peetud. Meie eelis hooaja esimeses pooles on see, et mängupraktikat on rohkem, aga pead peame vaevama sellega, kuidas säilitada värskus. Kindlasti ei tasu meile kolme tiitlit kaela riputada. Ma loodan ja usun, et Bigbank Tartu on selliselt komplekteeritud, et me läheme tiitlite jahile. Niipalju kui neid tuleb, oleme väga rahul ja õnnelikud, vaevalt keegi neid annab, kõik nad tuleb võita.”

TalTech, mänedžer Uku Rummi: “Medalit tahaks saada, ükstapuha, mis värvi see on.” Temporündaja Mihkel Tanila lisas: “Võiks mängida vähemalt ühes finaalis, mina näen, et see on võimalik.”

Pärnu Võrkpalliklubi, peatreener Avo Keel. Keel ei saanud ise kohal viibida, ent saatis läbi klubi mänedžeri Reio Tilga oma sõnumi siiski edasi: “Kõik märgid näitavad, et ega Tartule ja Selverile ei pääse keegi sellel aastal ligilähedalegi. Ise loodame olla selline võistkond, kes nii mõnegi ilusa asja konkurentidel ära rikub. Uued selged märgid avalikustame veebruaris.”

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: