Bigbank Tartu sai teistkordselt Saaremaast jagu ja krooniti Eesti meistriks!

Credit24 Eesti meistrivõistluste finaalseeria võitis mängudega 2:0 Bigbank Tartu ja teenis pärast 2014. aastat taas meistritiitli. Seeria teises mängus saadi Saaremaa Võrkpalliklubist jagu 3:0 (25:20, 25:17, 27:25).

Võitjate resultatiivseimana tõi Siim Põlluäär 12 punkti (+8), Albert Hurt ja Kevin Soo lisasid kumbki 11 punkti (+8 ja +9) ning 10 silma (+6) jäi Alex Saaremaa arvele. Tartu vastuvõtt oli 47%, rünnak 48%, blokiga teeniti 7 ja serviga 5 punkti (eksiti 10 pallingul).

Saaremaa meeskonna edukaimad olid võrdselt 10 punktiga Rauno Tamme ja Markus Uuskari, 9 punkti (+3) lisas Keith Pupart. Saaremaa vastuvõtt oli 52%, rünnak 35%, blokipunkte saadi 8 ja servipunkte 2 (eksiti 9 servil). Nagu arvata võis, siis eelmises kohtumises hüppeliigest vigastanud Saaremaa rünnakuliider Hindrek Pulk kaasa ei teinud.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg võitis seega oma esimesel hooajal peatreeneriametis meistritiitli. “Päris hea tunne on! Maruväsitav lõpp oli!” olid juhendaja esimesed sõnad. “Saaremaa ei anna alla, seda on mõnus vaadata. Me hakkasime ise (kolmandas geimis) soperdama ja võitlesime rohkem iseendaga kui vastasega. Vastane pingutas lõpuni, au neile selle eest.”

Tartu peatreener Alar Rikbergi pikk intervjuu:

Tartu kapten Kert Toobal ütles pärast Eesti meistritiiti võitu, et platsil miski kergelt ei tulnud ja kuld on väga väärtuslik. “Ega neid kuldasid niipalju ei olegi, selle üle mul on hea meel ja põnevust kindlasti jagus, ega seal väljakul väga hea ja mugav ei olnud,” ütles meeskonna kapten. “Pidime selle võidu ise võtma ja lõpus tulime raskest seisust välja ja saime hakkama. Eks see näitab meeskonna sisu tänasel päeval,” lisas Toobal.

Kert Toobali pikk intervjuu:

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et on oma hoolealuste esituse üle uhke. “Nad võitlesid ja mul pole kellelegi midagi ette heita. Kahjuks on meie olukord hetkel selline, et Tartu-sugusele meeskonnale on raske vastu saada. Hõbedat saada on alati valus, aga usun, et kui mõni nädal mööda läheb, siis suudame selle üle rõõmu tunda, sest tegelikult me ju võitsime selle hõbeda. Olen meeskonna üle uhke,” tõdes juhendaja. “Kahjuks sai kõige tipuks veel Hindrek ka vigastada ja muidugi on sellest kahju. Aga hooaeg pole veel läbi ja oleme näljased ning kõik tahavad maksimaalset tulemust saavutada.”

Saaremaa meeskonna nurgaründaja Keith Pupart ütles, et nemad läksid võitlema kulla eest. “Tundus, et kaotasime selle mängu peas, meil oli niipalju üks-ühele olukordi ja kui sa neid ära ei lahenda, siis on võrkpallis võimalik võita sellist võistkonda nagu Tartu. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle ja ongi tulemus 3:0,” kommenteeris Pupart. “Tartu vääris täna võitu. Mina tahtsin kulda. Meil on olnud hooaja vältel igasugused jamad, aga mina tahtsin ikkagi kulda. Läbikukkumiseks ei saa seda pidada, aga hõbeda värv mulle ikkagi ei meeldi,” lisas Pupart.

Mängu käik:

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Siim Põlluäär, Albert Hurt, Märt Tammearu, Alex Saaremaa, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Saaremaa algkoosseis: Filip Despotovski, Markus Uuskari, Rauno Tamme, Keith Pupart, Carlos Wennder Lopes, Sauli Sinkkonen, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Avageim kuulus üsna kindlalt Tartule. Siim Põlluäär viis Tartu juhtima 6:2, Tartu 11:6 eduseisul kasutas Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis mõtlemisaega. Saaremaa jõudis Rauno Tamme serviässast veel kahe punkti kaugusele (16:14), ent seejärel läksid tartlased taas oma teed, võites geimi 25:20.

Teise vaatuse alguses läks Bigbank taas ette, ent Saaremaa viigistas 7:7. Geimi edenedes haaras Tartu aga taas ohjad ning pääses Kert Toobali ja Alex Saaremaa koostööst sündinud temporünnaku järel 16:11 eduseisu. Seda ei loovutatud ning teine geim võideti ülikindlalt 25:17 ja nii oli Tartu Eesti meistritiitlist geimivõidu kaugusel.

Kolmas geim algas Saaremaa poolt paremini ja Markus Uuskari blokipunktist haarati 9:7 eduseis. Edasi kulges punkt-punkti mäng. Geimi keskel sai Tartu meeskond 14:12 eduseisu, ent Uuskari tõi Saaremaa uuesti punkti kaugusele (16:15). Tagaajaja rollis olnud kodumeeskond jõudis uuesti punkti kaugusele (19:18) ning Tamme blokk tõi tabloole viigi 19:19. Seejärel läks Saaremaa Uuskari hea serviseeria toel omakorda juhtima 22:19. Bigbank jõudis kahel uuesti punkti kaugusele, Saaremaa teenis esimese geimpalli seisul 24:22, ent selle luhtas Albert Hurda edukas rünnak. Geimpalle oli kasutada mõlemal meeskonnal, ent geimi lõpu kallutas siiski enda kasuks Tartu, võites selle 27:25 ning kogu mängu seega 3:0.

Finaalseeria: Bigbank Tartu vs Saaremaa VK, üldseis 2:0

28. märts kell 17.00 Bigbank Tartu vs Saaremaa VK 3:0

31. märts kell 19.00 Saaremaa VK vs Bigbank Tartu 0:3

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: