Bigbank Tartu pääses kuldse geimiga Aadu Luukase karikavõistluste finaali, kus vastaseks Selver Tallinn

Aadu Luukase karikavõistluste finaalis kohtuvad 22. detsembril Tartus tiitlikaitsja Bigbank Tartu ja Selver Tallinn. Bigbank alistas täna poolfinaali kordusmängus TalTechi 3:0 (25:19, 25:19, 25:17) ning oli seejärel tulemusega 15:3 parem ka kuldses geimis.

Poolfinaali avamängu oli TalTech üllatuslikult võitnud 3:1, mistõttu oli tiitlikaitsja täna raskes seisus, ent suutis olukorrast siiski võitjana väljuda. Mänguvõit tuli väga kindlalt ja edasipääsu otsustanud kuldses oli Tartu meeskonna ülekaal ülikindel.

Bigbanki resultatiivseim oli 23 punkti (19) toonud Albert Hurt, 14 punkti (+10) lisas Kevin Soo ja 13 (+7) Märt Tammearu. Tammearu võimas serviseeria kuldses geimis kestis seejuures 2:1 eduseisult kuni tablool olid numbrid 9:2 ja tema arvele jäi mängus 5 ässa. Tartu vastuvõtt oli 63%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 12 ja servil löödi 10 ässa (eksiti 11 pallingul).

TalTechi edukaim oli 11 punktiga (+2) Valentin Kordas, Tamur Viidalepp lisas 10 punkti (-5). TalTechi vastuvõtt oli 32%, rünnak 35%, blokist saadi 7 ja servilt 1 punkt (eksiti 13 pallingul).

Esimene karikafinalist on Selver Tallinn, kes lülitas poolfinaalis konkurentsist Saaremaa Võrkpalliklubi.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis ehk Tartus.