Bigbank Tartu läks Eesti meistrivõistluste finaalseeriat Saaremaa vastu juhtima

Täna peeti esimene mäng Credit24 Eesti meistrivõistluste finaalseerias, kus on vastamisi Bigbank Tartu ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Avamängu võitis 3:0 (27:25, 25:14, 25:16) Bigbank. Mängu jäi kahjuks varjutama Saaremaa liidri Hindrek Pulga vigastus kolmanda geimi alguses.

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng toimub kolmapäeval, 31. märtsil kell 19.00.

Bigbanki resultatiivsematena tõid Märt Tammearu ja Albert Hurt kumbki 14 punkti (+11 ja +7), 10 punkti (+4) lisas Siim Põlluäär ja 8 (+7) Kevin Soo. Alar Rikbergi juhendatava Bigbanki vastuvõtt oli 53%, rünnakuid lahendati 57-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 5 (4 sulustamist sai kirja Soo) ning servil löödi 6 ässa ja eksiti 17 pallingul.

Saaremaa kasuks tõid 7 punkti nii Hindrek Pulk (-2), Carlos Wennder Lopes (4) kui Keith Pupart (+6). Saaremaa vastuvõtt oli 57%, rünnak 38%, blokiga saadi 1 ja serviga 2 punkti (12 viga).

Bigbanki peatreener Alar Rikberg oli rahul, et meeskond suutis pärast pikka mängupausi ühe geimiga oma mängu leida. “Olime rabedad, ettevaatlikud ja vigaderohked esimeses geimis. Ma olen väga rahul selle üle, et meil kulus rütmi leidmiseks aega üks geim. Kartsin hullemat, aga täna sai pärast avageimi määravaks värskus. Meil seda värskust oli, näha oli, et saarlased olid väsinud, vastaste treener tegi selelst tulenevalt ka vahetusi, mis olid juba mõtetega järgmises mängus,” sõnas Rikberg.

Vaata pikka intervjuud:

Albert Hurt mängis Bigbanki võidus olulist rolli, just tema serviässad pöörasid tasavägise avageimi Tartu kasuks.

Vaata Albert Hurda intervjuud:

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis tõdes, et kahju on avageimi lõpust ja muidugi Pulga traumast. “Kui meil poleks avageimi lõpus nii palju ebaõnne olnud, oleks mäng ehk teisiti kulgenud. Aga me ei saa oleksitega mängida, see on reaalsus. Kõige rohkem on muidugi kahju Hindreku vigastusest,” sõnas juhendaja.

“See oli väga kurb ja ega mul sellest mängust midagi head kaasa võtta polegi. Muidugi oli meil raske seeria seljataga ja oli väsimuse märke, mängisime ju Selveriga üliraske mängu 48 tundi tagasi. Pole lihtne uuesti energiat leida. Kahjuks juhtuvadki vigastused tihti just sellises väsimuse olekus. Hindrek peaks olema supermees, et kolmapäeval uuesti väljakule tulla. Ma pole arst, aga see on kahtlane, et ta uuesti mängida saab selles seerias. Mul on kahju ka fännidest, kes ootasid tasavägist finaalseeriat, aga pidid täna mängu kvaliteedis pettuma,” lisas juhendaja.

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Siim Põlluäär, Albert Hurt, Märt Tammearu, Alex Saaremaa, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Saaremaa algkoosseis: Filip Despotovski, Hindrek Pulk, Keith Pupart, Markus Uuskari, Carlos Wennder Lopes, Sauli Sinkkonen, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Mängu käik: Albert Hurt viis avageimi alguses Tartu juhtima 8:6, teiseks tehniliseks vaheajaks oli omakorda 16:14 peal Saaremaa. Geimi otsustavatel hetkedel pääses Saaremaa Keith Puparti rünnakust juhtima 20:17, ent kodumeeskond jõudis vastase tehnilise praagi järel 22:22 viigini. 24:24 seisult tõi Pupart Saaremaale teise geimpalli, ent selle luhtas Kevin Soo. Geimi lõpus säras Hurt, kelle kaks järjestikust serviässa andsid Tartule 27:25 geimivõidu.

Teine vaatus algas paremini Tartu jaoks, Märt Tammearu viis Tartu Saaremaa kolmese bloki vastu juhtima 6:2, sundides vastaseid mõtlemisaega kasutama. Vahe kärises juba 8:2-le, Markus Uuskari asemel sekkus Rauno Tamme. Tammearu järjekordse ässa järel oli Bigbank ees 13:6 ja seda geimi Saaremaal enam päästa ei õnnestunud,  Tartu võidunumbrid olid teises vaatuses 25:14.

Kolmas geim algas Tamme serviässaga, ent Tammearu ja Hurt viisid kiirelt Bigbanki juhtima. Alex Saaremaa blokipunkt andis kodumeeskonnale 5:2 edu. Tartu 7:4 eduseisu vigastas õnnetult jalga Saarema rünnakuliider Hindrek Pulk, kes pidi mängu pooleli jätma. Pulga asemel liikus diagonaaliks Uuskari. Saaremaa vahetas 6:11 kaotusseisul sidemängijaid ja Filip Despotovskit asendas Michael Keegan. Bigbank kasvatas edumaa juba 17:10-le ning võitis geimi 25:16.

Finaalseeria: Bigbank Tartu vs Saaremaa VK, üldseis 1:0

28. märts kell 17.00 Bigbank Tartu vs Saaremaa VK 3:0