Barrus/Võru VK alustas karikavõistluste veerandfinaali kindlalt, Meistriliigas näitas võimu Tartu

Naiste karikavõistlustel tehti täna algust teise veerandfinaalpaariga, kus kohtuvad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TBD-Biodiscovery Tartu. Naiste Meistriliigas võttis kolm punkti tabeliliider Tartu Ülikool/Bigbank.

Kui eelmisel nädalal oli Barrus/Võru Võrkpalliklubi Eesti meistrivõistluste raames TBD-Biodiscovery Tartust 3:2 tulemusega parem, siis karikavõistluste veerandfinaalseeria avavaatuses võrulannad tartlannadele geimi ei loovutanud. Võru Spordikeskuses peetud mängus loovutasid võõrustajad geimides 20, 18 ja 20 punkti, saavutades seega 3:0 (20, 18, 20) võidu.

13 punktiga tõusis võitjate resultatiivseimaks Anett Hollas, kes kogus rünnakul 11 (41%) ja pallingul kaks punkti. Margot Saharov ja Salme Adeele Hollas lisasid 10 punkti. TBD-Biodiscovery Tartu parim oli 11 punkti toonud Helerin Hansman.

Võitjad jäid blokis peale nelja (6-2) ja pallingul kahe (7-5) punktiga. Rünnakuid realiseeris Võru esindus 68-protsendilise pallingu vastuvõtu juures 44-protsendiliselt, TBD-Biodiscovery Tartu vastuvõtt oli 40% ja rünnak 33%.

Teistkordselt kohtutakse 11. novembril kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones. Võrulannadele piisab poolfinaali pääsemiseks kahest geimivõidust, Tartu võistkond peab omakorda võtma 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel olema parem ka kuldses geimis.

Naiste Meistriliigas jätkab täiseduga turniiritabeli esimene Tartu Ülikool/Bigbank, kes mängis kodusaalis 3:0 (23, 20, 13) tulemusega üle viis kohta madalamal asuva Rae Spordikool/Viastoni. Võitjate ridades käis väljakul kümme mängijat, resultatiivseimana kogus Renate Pikk 14 punkti, kuid kasuteguriks kujunes vaid +3. Hanna Pajula tõi külalistele 10 punkti. Võitjate vastuvõtt oli 50% ja rünnak 45%, kaotajatel omakorda 27% ja 29%. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Nelja võiduga alustanud Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 12 punktiga turniiritabelis esikohta, kolme mängu järel punktita jätkav Rae Spordikool/Viaston on kuues. Pühapäeval kell 12 kohtub Rae Spordikool/Viaston võõrsil koht kõrgemal paikneva TBD-Biodiscovery Tartuga, otseülekanne on nähtav SIIN.

Naiste karikavõistluste tulemused on nähtavad SIIN.