Avo Keel: Pärnu seisust, liiga tasemest ja koroona-aegsest planeerimisest

Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel rääkis volley.ee-le Credit24 Meistriliiga hooaja algusest oma meeskonna vaatenurgast ja vaatas ka suuremat pilti.

Pärnu VK hoiab Credit24 Meistriliigas hetkel 7 punktiga kolmandat kohta. Kirjas on kaks võitu ja kaks kaotust, viimati saadi 3:0 jagu Leedu klubist Gargždai Amber-Arlangast.

Keel hindab oma meeskonna kohta tabelis normaalseks. “Parema õnne korral oleks võinud ehk punkt-kaks rohkem olla, aga teisest küljest oleks võinud ka sama palju vähem olla, ei nurise.”

Pärnu põhilibero Silver Maar läks ajateenistust läbima, mis tähendab, et järgmised seitse nädalat tuleb osalt temata hakkama saada. “Üks mäng juba oli temata, ju jääb Selveri (karika)mäng samuti vahele. Kindlasti on mõned nädalalõpud, kus ta meid aidata ei saa, aga heas usus loodame, et kolmel nädalal saab,” sõnas Keel ühe põhimehe olukorra kohta. Tõsisemad vigastused tema meeskonna mängijaid hetkel ei kimbuta.

Kui raske on koroonaviirusest tingitud olukorras treeneril toime tulla, kui plaane pidevalt ringi tuleb teha? “Tavapärasest erineb see olukord muidugi, samas on ta kõigile võrdne, ma ei vingu, saame hakkama. Viimati kui klubidega koos istusime, siis arutasime läbi erinevad versioonid, kuidas millisel juhul toimida ja milleks peab valmis olema. Oli ju õhus ka variant, et Läti ei lähe veel lahti ja kunagi ei tea, millal asjad muutuvad. Hetkel õnneks saame ka lätlastega mängima hakata, loodame, et olukord püsib enam-vähem stabiilne. Eks peab koguaeg valmis olema, et tulevad taas mingid ootamatused,” kirjeldab peatreener.

Käesoleva hooaja eel ja kestel on palju räägitud Credit24 meistriliiga tasavägisest tasemest. Keel ütleb, et enamik meeskondi on oma taseme välja mänginud. “Selle lühikese aja jooksul, mil mänginud oleme on Saaremaa oma potentsiaali tulenevalt komplekteeritusest väga hästi välja mänginud. Vastaspoolele võiks asetada Selveri, kes pole hästi minema saanud. Ülejäänud on esinenud üsna ootuspäraselt. Leedukatel ehk oleks võinud praeguseks ajaks paar punkti rohkem olla.”

Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaalis on Pärnul avamängust Selver Tallinna üle kirjas 3:1 võit. Selverga lähevad Keele hoolealused teistkordselt vastamisi sel laupäeval.

“Meil on laupäeval eduks kaks võimalust – kas piisab normaalsest võidust või kui see ei õnenstu, on meil kuldne geim ka tagataskus, ses osas enne mängu veidi parem seis kui vastasel, mis kokkuvõttes ei pruugi mdiagi tähendada. Kui Selveri nimekirja vaadata, võiks neil tabelis kindlasti rohkem punkte olnud, aga  olen kindel, et nende mäng muutub tasapisi paremaks. Olen isegi Pärnuga olnud üle-eelmisel aastal alguses raskes olukorras, aga kevadel ei saanud keegi meile vastu. Selle põhjal arvan, et see ei jää nii ehk küll Selveri punktid ka tulema hakkavad,” lisab Keel.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: