Audentese poiste treeneriks saab lätlane Lauris Iecelnieks

Audentese Spordigümnaasiumi poiste treeneriks saab lätlane Lauris Iecelnieks, kes võtab teatepulga üle pikki aastaid seda tööd teinud Raul Reiterilt.

Eesti rahvuskoondisele vajalikku järelkasvu kasvatanud Raul Reiter soovis naasta kodulinna Pärnusse noori treenima ning alustas 1. augustist tööd Pärnu Spordikoolis. Nii otsis Eesti Võrkpalli Liit talle asendajat ja korraldati konkurss. Eestist ei õnnestunud aga sobivat kandidaati leida ja lõpuks jõuti endise mängija ja praeguse eduka noortetreeneri Lauris Iecelnieksini.

Lisaks Audentese tööle on 39-aastane Iecelnieks ametis ka Eesti rahvusmeeskonna ühe abitreenerina, olles seeläbi ka ühenduslüliks meeste koondise ja noortekoondiste vahel.

Kodumaal on ta töötanud Audentesele sarnases koolis Murjanis, kus treenis nii saalikoondisi kui noori rannavõrkpallureid, kellega on nii EMilt kui MMilt võitnud mitu medalit. Lisaks on ta olnud Eesti – Läti ühisliigas mänginud noorteklubi Limbaži peatreener ja ka Läti meeste koondise abitreener Avo Keele peatreeneriperioodil. Mängijana on ta esindanud ka Tartu Bigbanki klubi.

“Olin meeldivalt üllatunud, kui Eesti alaliit minuga kontakteerus. Aga tundsin ka heameelt, et minu aastatepikkust tööd noortega on märgatud. Otsustamine oli siiski raske, sest mul tuli kogu oma elu ja oma perekonna elu 360 kraadi ümber pöörata, leida lastele koolid ja lasteaiad, ma ise ja abikaasa pidime tööst loobuma. Eesti alaliidu juht Helen Veermäe on meid kõiges väga palju aidanud ja olen talle väga tänulik. Nüüdseks oleme jõudnud sinnani, et olen valmis tööd alustama, see on väga põnev väljakutse ja tahan kõvasti tööd teha,” sõnas treener, kes tahab, et Audentes muutuks kooliks, kuhu kõik paremad noormängijad soovivad kandideerida.

“Audentes peaks olema noorte jaoks siht, kuhu pürgida, mitte, et treenerid käivad mängijaid sinna “moosimas”. Konkurents viib edasi ja selle loodan ma saavutada. Murjani spordigümnaasiumis tegin samuti noortega tööd, talvel saalikoondistega ja suvel rannavõrkpalluritega. Sinna läksingi kohe pärast oma mängijakarjääri lõppu ja olin seal kokku seitse aastat. Saime nii mõnegi särava tulemuse, rannas neli tiitlivõistluste medalit. Augustis lähen veel Läti U18 poistega EMile, seejärel tulen Tallinnase ja alustan Audenteses,” kirjeldas treener oma senist karjääri.

Mängijana esindas pika rahvusvahelise karjääriga nurgaründaja ka Tartu meeskonda ja võitis mitu kodust tiitlit. “Tartu aeg on mu mängijaperioodi üks toredamaid, sest mul oli ka pere kaasas ja me võitsime minu mäletamist mööda mitu karikat. Ja kui võidad, on sportlase elu ikka tore. Meeskonnas oli näiteks tänane koondise kapten Kristo Kollo, suhtlen tollest perioodist paljude inimestega ja Eestiga on säilinud tugev side,” meenutas Iecelnieks.

Saavutusi

Rannavõrkpall:

U18 EM, 4. koht (2021)

U18 EMi hõbe (2020)

U20 EMi 5. koht (2019)

U22 EMi kuld (2018)

U21 MMi pronks (2017)

U19 MMi pronks (2016)

U20 EMi 4. koht (2016)

Saalis:

Läti meeste meistriliiga pronks (2021/2022)

Mitmed Läti meistritiitlid erinevates noorteklassides (UU16 kuni U22)

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: