Andres Toobal sai peatreenerikarjääri esimese ja Selver hooaja esimese võidu Credit24 Meistriliigas

Täna peeti Credit24 Meistriliigas Eesti klubide osalusel üks mäng, kus Selver Tallinn alistas 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:18) Pärnu Võrpalliklubi.

See oli Selveri peatreeneri Andres Toobali jaoks Credit24 Meistriliigas esimene võit uues ametis. Selveri meeskonnale aga liigahooaja esimene võit, avamängus jäädi 1:3 alla Bigbank Tartule.

Avageim kulges paremini Pärnu meeskonna jaoks, kes pidi tänast mängu alustama ühe põhimehe Toms Švansita, kes haigestus. Pärnu haaras geimi keskel 17:12 eduseisu ning võitis esimese vaatuse kindlalt 25:21. Selver tegi selles geimis 11 omaviga vastase 3 vastu. Järgmine vaatus oli tasavägine kuni lõpuni, kus Selver 20:17 ette pääses ning geimi enda kasuks keeras. Kolmanda geimi alguses pääses kodumeeskond ette 10:6 ja seda edu ei loovutatud. Neljas vaatus algas samuti tasavägiselt, kuni Mihkel Varblane Selveri 13:11 ette viis ja edasi kulges geim Selveri dikteerimisel. Viimases geimis vigastas jalga Pärnu nurgaründaja Tony Tammiksaar ja tema asemele sekkus nooruke Ivory Õuekallas, jättes Pärnu vahetusmeeste alasse vaid ühe mängija.

Vaata Andres Toobali intervjuud:

Võitjate resultatiivseimaks kerkis täna 18 punktiga (+10) Denis Losnikov, 17 punkti (+10) panustas Mihkel Nuut, 13 (+0) Oliver Orav ja 12 (+7) Mihkel Varblane. Selveri vastuvõtt oli 52%, rünnak 46%, blokist saadi 12 ja servilt 5 punkti (17 viga).

Pärnu meeskonna edukaim oli rünnakul 16 punktiga (+12) ukrainlane Boriss Žukov, Markus Uuskari lisas 15 silma (+0). Pärnu vastuvõtt oli 55%, rünnakuid lahendati 31-protsendiliselt, blokipunkte koguti 10 ja servil löödi 2 ässa ja eksiti 15 pallingul.

Vaata Pärnu VK kapteni Markus Uuskari intervjuud:

Lisaks peeti täna kaks mängu ka Lätis ja Leedus. SK Jēkabpils Lūši oli 3:1 (25:23, 25:22, 25:27, 25:11) parem Daugavpils Universitāte/Ezerzemest ja Gargzdai Amber-Arlanga alistas samuti 3:1 (25:16, 25:17, 20:25, 30:28) RTU/Robežsardze/Jūrmal.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Pühapäeval kell 17.00 võõrustab Tartu Bigbank Tartu Ülikooli spordihoones TalTechi meeskonda. Vaata live-skoori. See mäng on otsepildis nähtav nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel.