Aasta viimane mängunädal toob Selveri ja TalTechi ning Saaremaa ja Pärnu vastasseisu

Credit24 Meistriliigas peetakse sel nädalal kalendriaasta viimased mängud. Kõik kolm kohtumist toimuvad Eestis ja on otsepildis nähtavad Postimehes. Pealtvaatajaid mängudele ei lubata. 

Nädala esimene kohtumine toimub kolmapäeval kell 19.00 Selver Tallinna ja TalTechi vahel. Lõppenud nädalal kohtusid mõlemad Jekabpilsi Lušiga ning teenisid 3:0 võidud. Omavahel oldi liigamängus vastamisi septembris, kui TalTech 3:1 võidu võttis.

Pärast keerulist hooaja algust on Selver läinud väga heasse hoogu, järjest on võidetud viis kohtumist ja liigamängus tunti viimati kaotusevalu 1. oktoobril, kui kaotati Saaremaale. Lisaks on Selver taganud koha 22. detsembril toimuva Aadu Luukase karikavõistluste finaalis, kui poolfinaalis lülitati konkurentsist Saaremaa.

Selveri peatreener Rainer Vassiljev keskendub oma esitusele. “Oma sooritust on vaja, kui see on korras, on kõik muu ka oluliselt lihtsam. TalTech on sel hooajal teinud tugevate tiimide vastu väga korralikke esitusi, kasvõi viimane mäng Jekabpilsi vastu. Neis on omajagu sisu,” sõnas Vassiljev.

Kuigi Selver valmistub juba ka järgmisel nädalal toimuvaks karikafinaaliks, on ka homne mäng oluline. “Ka see mäng on väga tähtis, oleme valvsad ja loodan meeskonnalt korralikku sooritust,” rääkis juhendaja.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu teab, et vastane on heas hoos, ent loodab seda siiski pidurdada. “Selver on hetkel tõesti laineharjal ja pärast meie viimast omavahelist kohtumist kindlasti paremaks läinud. Seega meie esimese ringi võitu liht korrata pole. Aga meie vormil pole samuti viga,” rääkis Sirelpuu.

“Selver on hea serviga võistkond. Palju sõltub sellest, kuidas suudame võrreldes vastasega esineda oma servil ja vastuvõtul. Kui seal kord majas hoida, siis on nendega võimalik mängida küll. Tahaks karikafinaali eel Selveri enesekindlust veidi kahandada,” lisas peatreener.

Liigatabelis hoiab Selver 16 punktiga viiendat kohta, TalTech asub 10 punktiga seitsmendal tabelireal.

Lisaks tulevad Eesti klubidest väljakule liiga liider Saaremaa Võrkpalliklubi ning Pärnu Võrkpalliklubi, kes kohtuvad omavahel aasta viimases mängus pühapäeval kell 17.00. Laupäeval kell 17.00 mängib Saaremaa kodus RTU/Robežsardze/Jurmalaga.

Saaremaa viimane mäng oli CEV Challenge Cupi kohtumine Ukraina klubi Horodokiga, kus saadi 2:3 kaotus. Credit24 Meistriliigas kohtuti viimati novembri lõpus Selveriga ja saadi 1:3 kaotus. Pärnu meeskond kohtus samuti viimases liigamängus Selveriga ja sai 1:3 kaotuse.

Tabelis on Saaremaal liidrina 26 punkti, Pärnu asub 14 punktiga kuuendal kohal, Jurmala hoiab 17 punktiga neljandat kohta.

Vaata detailset tabeliseisu.

Credit24 Meistriliiga mängud 16.-20. detsembril:

16.12 kell 19.00 (Audentese SH) Selver Tallinn – TalTech LIVE-SKOOR

19.12 kell 17.00 (Kuressaare SH) Saaremaa VK – RTU/Robežsardze/Jurmala LIVE-SKOOR

20.12 kell 17.00 (Kuressaare SH) Saaremaa VK – Pärnu VK LIVE-SKOOR

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: