Aadu Luukase karikavõistlustel selgub esimene finalist, Selver ja TalTech alustavad poolfinaalseeriat

Sel nädalal peetakse esimene mäng Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaalis tiitlikaitsja Tallinna Selveri ja TalTechi vahel. Tartu Bigbak ja Pärnu selgitavad aga esimese finalisti. Kõik poolfinaalid on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Tartu ja Pärnu vahelise avamängu võitis 3:0 Tartu, kes vajab seega edasipääsuks kaht geimivõitu. Korduskohtumine toimub 9. detsembril kell 19:00 Tartu Ülikooli spordihoones (vaata live-skoori).

Pärnu tuleb kordusmängule positiivsel noodil, sest viimases Credit24 Meistriliiga mängus alistati Gargždai Amber-Arlanga 3:1. Tartu meeskond kohtus viimati samuti Gargždaiga ja sai Leedu esiklubi vastu 3:0 võidu.

Teise finalisti selgitavad tiitlikaitsja Tallinna Selver ja TalTech, kes peavad avamängu 8. detsembril kell 19.00 TalTechi spordihoones ning korduskohtumise 15. detsembril kell 19.30 Sõle spordihoones.

Karikavõistluste tiitlikaitsja Selveri ja TalTechi viimane omavaheline mäng Credit24 Meistriliigas lõppes TalTechi 3:0 võiduga. Lisaks on Janis Sirelpuu juhendatav TalTech vahepeal karastunud Challenge Cupi avaringis, kus saadi jagu Taani klubist Gentofte ja saanud enda ridadesse Beau Grahami näol ühe mängija juurde. Samas Credit24 Meistriliigas kaotas TalTech viimati 2:3 Gargždaile. Selver sai viimases liigamängus aga Gargždai vastu 3:0 võidu.

Finaali pääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, siis selgub finaali pääseja kuldse geimiga.

Vaata tulemusi ja ajakava.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele meestest kõrgema asetusega (2020/2021 EMV arvestuses) finalisti kodusaalis 22. detsembril. Saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: