Aadu Luukase karikavõistlused: Viljandi tahab tiitlikaitsja vastu teha hooaja parima mängu, Selver nõustub favoriidiseisusega

Reedel, 22. oktoobril kell 19.30 toimub Viljandi Kesklinna Kooli võimlas Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaalmäng kohaliku Viljandi Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja Tallinna Selveri vahel. 

Viljandi lülitas ainsas 1/16-finaalis kuldse geimiga konkurentsist E-Service/Neemeco.

Selverit ja Viljandit juhivad peatreeneritena endised sidemängijad Andres Toobal ja Tauno Lipp, kes on mängijatena nii ühes meeskonnas (Selveris ja Tartus) kui teineteise vastu mänginud.

Esiliigasse kuuluva Viljandi juhendaja Tauno Lipp tõdeb, et Credit24 Meistriliigas mängiv Selver on kvaliteetsem meeskond, aga oma võimalus on neilgi. “Meie eesmärk on Selveri vastu teha oma senise hooaja parim mäng. Selge on, et kui nemad mängivad hästi ja meie ka hästi, on vahe suur. Aga kui meie suudame hästi esineda ja nemad pole sel hetkel oma parimas konditsioonis, siis võib mänguks minna küll,” usub Lipp, kelle meeskonnas peaks rivis olema kõik mehed.

“Selveril on kvaliteeti igas positsioonis, hea üldmäng. Kindlasti hakkavad nad meid serviga suruma ja siis on meil raske. Ka Selveri vastuvõtt on korralik ja tänu kvaliteetsele sidemängijale on neil ka hea side-out. Peaksin ise agendiks hakkama ja Renet Vankerile kiirelt välismaalt uue klubi leidma, siis oleks meie võimalused palju suuremad, teistel positsioonidel on neil korralikud vahetused olemas,” ütleb Lipp läbi huumoriprisma.

“Kindlasti tahame me oma fännidele pakkuda ilusa elamuse ja loodan, et Viljandi Kesklinna Kooli tuleb meid toetama täissaal,” lisab peatreener.

Selveri juhendaja Andres Toobal võtab favoriidikoorma vastu vaidlemata enda õlule. “Favoriidiseisuses oleme igal juhul, siin pole midagi rääkida. Tuleb korralikult mängida, sest vastas on mõned korraliku meistriliiga karastusega mehed, kes tunnevad kindlasti suurt rõõmu, kui saavad meie elu raskeks teha. Sellised mängud on alati natuke ohtlikud – kui algus hästi ei lähe, siis läheb asi närviliseks. Peaksime igal juhul neid võitma. Kas see võit tuleb ilusa mänguga või lihtsat, seda ma ei ütle, vaeva peame kindlasti nägema,” sõnas Toobal.

Korduskohtumine toimub 3. novembril kell 19.00 Sõle Spordikeskuses.

Edasipääseja selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, siis selgub järgmisesse ringi pääseja kuldse geimiga.

Vaata tulemusi.

Veerandfinaalpaarid:

Tallinna Ülikool – TalTech

Eesti Maaülikool – Pärnu VK

AB Premium/Rae vald – Tartu Bigbank

Tallinna Selver – Viljandi VK

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: