TalTech/Tradehouse alustas seitsmenda koha püüdmist võimsalt

Reedel tehti naiste Meistriliigas algust 7.-8. koha seeriaga, kus seitsmenda koha eest mängivad TalTech/Tradehouse ja TBD-Biodiscovery Tartu. Seeria esimene kohtumine lõppes Tallinna naiskonna paremusega.

Kodusaalis mänginud TalTech sai hea hoo sisse alates esimestest punktidest, spurtides 5:0 eduseisu ja asudes 25:19 geimivõiduga mängu juhtima. Veelgi ühepoolsemad olid teine ja kolmas geim, mis lõppesid võõrustajate 25:17 ja kogu mäng seega 3:0 (25:19, 25:17, 25:17) võiduga. Põhiturniiri mõlemad omavahelised kohtumised olid viiegeimilised, lõppedes TalTechi 3:2 võiduga.

Suurima saagi kogus võitjate nurgaründaja Ethel Uibo, kelle arvele kogunes 18 (+11) punkti. Dzintra Lember lisas 15 ja Eliisa Peit 14 punkti. Tartu esinduse poolel jõudis ainsana kahekohalise resultaadini 11 punkti kogunud Lill Kandimaa.

Võõrustajatel oli selgelt parem servi vastuvõtt ja rünnak – vastavalt 42%-21% ja 38%-27%. Serviässasid märgiti võitjatele kaheksa ja kaotajatele neli. Üldine efektiivsusnäitaja oli TalTechil +30 ja TBD-Biodiscovery Tartul +11.

Kahe võiduni peetava seeria teine vaatus toimub 25. märtsil kell 19.30 Tartu Ülikooli spordihoones. 5.-6. koha seeria Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Rae Spordikool/VIASTONi vahel algab 23. märtsil kell 19 Võru Spordikeskuses.